24.10.2014 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ruské potravinové embargo vyjde Talianov na viac než 200 miliónov eur

Dočasný ruský zákaz dovozu vedľajších mäsových produktov bude stáť talianskych producentov ročne okolo 3,2 milióna eur. A omnoho viac ich vyjde širšie embargo na dovoz potravín z EÚ, ktoré Rusi zaviedli začiatkom augusta. Uviedlo to tento týždeň talianske združenie agroproducentov Coldiretti. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

RÍM. Ako združenie dodalo, ruské embargo na dovoz potravín z krajín EÚ zo začiatkom augusta znížilo taliansky export do Ruska za jeden mesiac až o 63 %. Očakáva sa, že straty talianskych agroproducentov v dôsledku tohto embarga dosiahnu ročne okolo 200 miliónov eur. Navyše, združenie poukazuje aj na fakt, že obmedzenia zasiahli okrem potravín aj iné talianske produkty, napríklad vývoz áut, farmaceutických výrobkov a textilných produktov.
Ruská fytosanitárna a veterinárna služba Rosselchoznadzor zaviedla dočasný zákaz dovozu mäsových vedľajších produktov vrátane živočíšneho tuku z krajín EÚ 21. októbra. Dôvodom bolo podľa ruskej strany zistenie nebezpečných látok v niektorých produktoch z únie.
Bol to ďalší krok v rámci ruských odvetných sankcií voči krajinám EÚ potom, ako Moskva v auguste zaviedla embargo na dovoz viacerých potravín a agroproduktov zo západných štátov. Rusko tak reagovalo na sankcie, ktoré zaviedli tieto krajiny voči Rusku pre jeho aktivity voči Ukrajine.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down