23.10.2014 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko chce kvôli rexportu zakázať dovoz mäsa z Čiernej Hory

Rusko nevylučuje uvalenie zákazu na dovoz mäsa z Čiernej Hory, nakoľko krajina podľa ruských úradov umožňuje reexport embargovaného mäsa z krajín Európskej únie.

MOSKVA. Uviedla to agentúra RIA Novosti, ktorá sa odvolala na informácie ruskej fytosanitárnej a veterinárnej služby Rosselchoznadzor.
Podľa šéfa Rosselchoznadzoru Sergeja Dankverta firmy z Čiernej Hory umožnili pred časom reexport bravčového mäsa z Holandska do Bieloruska, ktoré má s Ruskom colnú úniu. Rusko preto dovoz mäsa z Čiernej Hory čiastočne obmedzilo a momentálne umožňuje dovoz len jatočných polovíc. "Ak budú takéto aktivity pokračovať, dovoz zastavíme úplne," dodal Dankvert.
Ako však dodal hovorca Rosselchoznadzoru Alexej Alexejenko, čiernohorské spoločnosti v reexporte pokračujú a je možné, že o úplnom zákaze na dovoz mäsa z Čiernej Hory rozhodnú Rusi v krátkom čase.
Moskva zaviedla ročné embargo na dovoz viacerých potravín a poľnohospodárskych produktov z EÚ a ďalších západných krajín začiatkom augusta ako odpoveď na sankcie týchto štátov voči Rusku. Západ tak reagoval na marcovú anexiu ukrajinského polostrova Krym a neskôr na postoj Moskvy ku kríze na východe Ukrajiny.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down