14.08.2014 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko chce spod embarga vyňať niketoré potraviny

Rusko plánuje výnimky v rámci zoznamu embargovaných potravín z krajín, ktoré na Ruskú federáciu uvalili sankcie. Uviedol to dnes prvý podpredseda ruskej vlády Arkadij Dvorkovič, pričom spod embarga by mali byť vyňaté napríklad potraviny pre diabetikov alebo alergikov. Informovali o tom agentúry RIA Novosti a ITAR-TASS.

"Návrhy na výnimky v rámci zoznamu embargovaných potravín by sa mali týkať citlivých výrobkov pre určité skupiny obyvateľstva, ako sú napríklad diabetici," povedal Dvorkovič. Podobne by embargo nemalo platiť ani na bezlaktózové mliečne výrobky či potraviny pre alergikov.

Rusko minulý týždeň zaviedlo ročné embargo na dovoz viacerých potravín a poľnohospodárskych produktov z Európskej únie, USA, ale aj z Kanady, Nórska a Austrálie, teda krajín, ktoré voči Rusku zaviedli sankcie v reakcii na nekončiacu sa krízu na Ukrajine. Čo sa týka potravín, ide najmä o zeleninu, ovocie, mäso, ryby, mlieko, mliečne výrobky a morské produkty.

S cieľom vykompenzovať nedostatok potravín v Rusku Moskva obrátila svoju pozornosť na nové trhy. Záujem o zvýšenie vývozu svojich produktov do Ruska už dali najavo Mexiko, Brazília, Ekvádor či Argentína.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down