29.10.2013 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko stanovilo podmienky na obnovenie dovozu litovských mliečnych výrobkov

Ruský úrad pre ochranu spotrebiteľov Rospotrebnadzor stanovil dnes podmienky na zrušenie kontroverzného zákazu dovozu litovských mliečnych produktov. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

Rospotrebnadzor oznámil, že skupina jeho expertov po piatich dňoch v Litve formulovala podmienky na obnovenie dovozu litovských mliečnych výrobkov do Ruska. Podľa úradu Litva musí okrem iného uviesť dôvody objavenia sa ftalátov v mliečnych výrobkoch, zabezpečiť, aby obsah mliečnych produktov bol v súlade s údajmi na obaloch, či vytvoriť systém na zdieľanie informácií o možných porušeniach pravidiel zistených počas laboratórnych testov.
      Litva trvá na tom, že "mliečna vojna" s Ruskom je iba súčasťou zvyšovania politického nátlaku zo strany Moskvy. Práve v Litve sa totiž v novembri bude konať kľúčový summit EÚ, na ktorom by únia mala s niektorými štátmi bývalého Sovietskeho zväzu vrátane Ukrajiny a Moldavska podpísať asociačné dohody. Zákaz Moskvy na dovoz litovských výrobkov, ktorý Rusi zaviedli začiatkom októbra, vyvolal ostrú reakciu v Bruseli a Litva oznámila, že sa v tejto veci obráti na Svetovú obchodnú organizáciu.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down