28.07.2014 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko zakázalo z Ukrajiny aj dovoz konzervovaných rýb a zeleniny

Potom, čo Rusko zakázalo dovoz mliečnych výrobkov, rozhodlo sa rozšíriť zákaz dovozu ukrajinských potravín aj o konzervované produkty. Kyjev na to zareagoval, že zo strany Moskvy ide o politicky motivovaný krok. Informovala o tom agentúra AP.

     MOSKVA. Ruský úrad na ochranu spotrebiteľov dnes oznámil, že po zastavení dovozu všetkých mliečnych výrobkov z Ukrajiny svoj zákaz rozširuje aj na konzervované ryby a zeleninu. Ako dôvod uviedol okrem iného aj zavádzajúce označovanie výrobkov.
      Rusko je pritom pre ukrajinské poľnohospodárske produkty kľúčovým trhom. Zákaz dovozu je tak pre ekonomiku vo finančných ťažkostiach, ktorú navyše ničí aj konflikt na východe krajiny, ďalšou ranou. Podľa Kyjeva ide o politicky motivovaný krok za jeho rozhodnutie podpísať s Európskou úniou (EÚ) asociačnú dohodu.
      Rusko už niekoľkokrát zakázalo dovoz potravín z iných štátov potom, čo sa jeho vzťahy s danými krajinami zhoršili. V minulosti tak zakázalo dovoz gruzínskeho vína a iba minulý týždeň zastavilo dovoz ovocia a zeleniny z Moldavska.
      (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down