06.08.2014 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko zastavilo dovoz hovädzieho a teľacieho mäsa z Rumunska

Rusko dnes oznámilo, že zastavuje dovoz hovädzieho a teľacieho mäsa z Rumunska. Po Poľsku je tak Rumunsko druhou krajinou Európskej únie (EÚ), ktorá čelí reštriktívnym opatreniam zo strany Moskvy po rozšírení sankcií európskeho bloku proti Rusku za jeho postup voči Ukrajine. Informovala o tom agentúra Reuters.

MOSKVA. Ruská veterinárna a hygienická služba vo svojom vyhlásení uviedla, že zákaz je iba dočasný a dôvodom je objavenie spongiformnej encelopatie, alebo choroby šialených kráv, v Rumunsku. Rusko od 1. augusta zakázalo dovoz poľského ovocia a zeleniny na svoje územie a odôvodnilo to "porušovaním medzinárodných a ruských hygienických predpisov pri dodávkach rastlinných produktov z Poľska".

Podľa poľského ministerstva poľnohospodárstva je však zákaz odvetou Moskvy za sprísnené sankcie EÚ voči Rusku. Moskva tieto tvrdenia odmieta. Ruská federácia je pre Poľsko jedným z najdôležitejších exportných trhov. Len v minulom roku vyviezlo Poľsko do Ruska viac než 840.000 ton ovocia a zeleniny.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down