12.02.2015 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko zvýšilo dovoz mäsa z Argentíny takmer o 40 %

Vývoz mäsa z Argentíny do Ruska vzrástol v roku 2014 zhruba o 40 % a dodávky mliečnych produktov na ruský trh sa zvýšili takmer o 50 %. Povedal to ruský veľvyslanec v Argentíne Viktor Coronelli. Informoval o tom spravodajský server Sputnik.

MOSKVA/BUENOS AIRES. "V dôsledku (západných) sankcií voči Rusku a následných odvetných sankcií Moskvy sa ekonomické a obchodné vzťahy medzi Ruskom a Argentínou zintenzívnili. Ide najmä o zvýšenie dovozu niektorých argentínskych potravinárskych produktov, ktoré Rusko pôvodne dovážalo z Európy," povedal Coronelli. Poukázal najmä na mäso a mliečne výrobky, pričom uviedol, že za rok 2014 sa dovoz argentínskeho mäsa do Ruska zvýšil o 38 % a dodávky mliečnych produktov o 47 %. Ako dodal, zatiaľ čo pred embargom, ktoré Rusko uvalilo na dovoz niektorých potravín z Európskej únie (EÚ) v lete minulého roka, vyvážala Argentína do Ruska najmä hovädzie mäso, v súčasnosti sa výrazne zvýšili dodávky aj bravčového a hydinového mäsa.
      Rusko zaviedlo ročné embargo na dovoz niektorých potravinových výrobkov z krajín Európskej únie, USA a ďalších v auguste 2014. Bola to odveta za politické a hospodárske sankcie, ktoré západné štáty uvalili na Rusko za marcovú anexiu polostrova Krym a neskôr za jeho postoje k vývoju krízy na východe Ukrajiny. Embargo sa dotklo okrem mäsa a mliečnych výrobkov aj rýb, zeleniny, ovocia a morských produktov. Moskva následne zintenzívnila obchodné vzťahy s krajinami Latinskej a Južnej Ameriky i štátmi Ázijsko-tichomorského regiónu.

(tasr)

 

 

 

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down