17.01.2023 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ruský nástupca ruského McDonald's žiada o ochrannú známku v Kazachstane

      Astana 17. januára (TASR) - Ruská sieť reštaurácií Vkusno & točka, nástupca americkej spoločnosti McDonald's, požiadala o registráciu svojej ochrannej známky v susednom Kazachstane po odchode americkej spoločnosti aj z tohto z trhu. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.


      McDonald's začiatkom januára zatvoril svoje reštaurácie v Kazachstane pre problémy s dodávkami. Ich kazašský prevádzkovateľ Food Solutions KZ vtedy uviedol, že ich znovu otvorí pod novou značkou.
      Susedné Rusko je hlavným obchodným partnerom Kazachstanu, ale po invázii Moskvy na Ukrajinu 24. februára ho zasiahli mnohé medzinárodné sankcie. Kazachstan súhlasil s tým, že ich bude dodržiavať.
      Vlani McDonald's zatvoril svoje ruské reštaurácie krátko po tom, čo Moskva vyslala svojich vojakov na Ukrajinu. V máji 2022 americká sieť nakoniec predala svoje ruské prevádzky miestnemu držiteľovi licencie Alexandrovi Govorovi, ktorý ich v júni otvoril pod novou značkou Vkusno & točka.
      Podľa zdroja blízkeho kazašskej Food Solutions KZ, sankcie a odchod McDonald's prinútili spoločnosť, aby začala hľadať dodávateľov inde. To sa však ukázalo ako zložité, keďže nákup výrobkov zo zahraničia komplikujú colné predpisy a iná byrokracia.
      McDonald's začal pôsobiť v Kazachstane v roku 2016. V krajine nakoniec otvoril reštaurácie v 24 mestách a zamestnával v nich približne 2000 ľudí.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down