20.08.2021 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

RWA SLOVAKIA predstavila nový vrcholový manažment

RWA SLOVAKIA, spol. s r. o. je dcérskou spoločnosťou rakúskej skupiny RWA (Raiffeisen Ware Austria) na Slovensku. V priebehu uplynulých mesiacoch došlo k zmenám na pozíciách vrcholového vedenia spoločnosti. Dnes už bývalí konatelia spoločnosti Ivan Valdner a Manfred Datler odovzdali vedenie spoločnosti novo-vymenovaným konateľom, ktorými sú Ľuboš Koľ a Andreas Figerl.

Samotný proces prechodu riadiacich kompetencií na nové vedenie bol nastavený tak, aby bola zabezpečená kontinuita v podnikaní spoločnosti RWA na slovenskom trhu. Spoločnosť RWA pôsobí na Slovensku od roku 1998, za ten čas sa vyprofilovala na významného hráča v distribučno-osivárskom biznise. Osivárstvo dostala firma do vienka akvizíciou spoločnosti Sempol a úspešne pokračuje vo výrobe osív pre slovenský trh a taktiež pre export. Spoločnosť sa s ročným obratom takmer 90 miliónov eur a s viac ako 120 zamestnancami radí medzi najväčšie subjekty v tomto segmente.

Za úspechy z minulých rokov a desaťročí vďačí RWA Slovakia predovšetkým predchádzajúcemu manažérskemu tímu, ktorý teraz odchádza do dôchodku. Ivan Valdner pracoval pre RWA Slovakia celých 23 rokov a bol jedným z prvých zamestnancov v spoločnosti. Po nástupe na pozíciu obchodného manažéra sa už po jednom roku od jej založenia spoločnosti stal členom vedenia a zohral kľúčovú úlohu v budovaní pozície RWA na lokálnom trhu. Pod jeho vedením sa spoločnosť RWA Slovakia kontinuálne rozširovala, budovala nové obchodné oblasti a podporovala investície orientované na budúcnosť. Patrí sem okrem iného prevzatie spoločností Agrovita Servis a Sempol, niekoľko prevádzok a síl v rôznych častiach Slovenska, ako aj rozvoj príslušnej logistiky.

„Vďaka nasadenej a cielenej spolupráci celého tímu RWA Slovakia som schopný odovzdať našim nástupcom spoločnosť, ktorá je z hľadiska objemu a obratu výroby jednou zo špičkových poľnohospodárskych spoločností na Slovensku. S hrdosťou konštatujem, že si nás vážia naši dodávatelia, rešpektuje konkurencia a dôverujú zákazníci,“ uviedol pán Valdner pri príležitosti svojho odchodu.

Manfred Datler sa pripojil k riadiacemu tímu po boku Ivana Valdnera v roku 2016, keď predtým pracoval pre Lagerhaus-Verbund (RWA Rakúsko) viac ako 30 rokov. Pred prechodom do RWA Slovakia bol naposledy výkonným riaditeľom Lagerhausu Weinviertel Mitte. Vo svojej funkcii výkonného riaditeľa spoločnosti RWA Slovakia významne prispel ku konsolidácii spoločnosti, sprevádzal nedávne investičné projekty, ako napríklad akvizíciu obilného areálu v Sobranciach, a najmä zabezpečil dobré kontakty spoločnosti v rámci RWA skupiny za účelom efektívneho využívania vzájomnej súčinnosti.

Obaja noví vrcholoví manažéri chcú zabezpečiť kontinuitu v podnikaní spoločnosti s využitím profesného know-how, ktoré doteraz nadobudli.

Ľuboš Koľ po ukončení štúdia na SPU v Nitre zastával rôzne pracovné pozície v spoločnostiach zameraných na výrobu a predaj osív a prípravkov na ochranu rastlín. Medzinárodné skúsenosti v agrobiznise získal počas pôsobenia v spoločnosti Syngenta na pozícii riaditeľa marketing pre Afriku a Blízky východ a následne tiež ako generálný riaditeľ pre Českú a Slovenskú republiku. Aj v ďalších spoločnostiach (Arysta, Dunyie Feed) bol zodpovedný za riadenie obchodných a marketingových aktív na slovenskom, českom a maďarskom trhu.

Andreas Figerl začal svoju profesionálnu kariéru v papierenskom priemysle a neskôr zastával manažérske pozície v rôznych spoločnostiach so špeciálnym zameraním na projektové riadenie a optimalizáciu procesov. Naposledy pôsobil ako riaditeľ skladového družstva Urfahr & Umgebung (RWA Austria).

„Zameriame sa na ďalšie posilnenie doteraz vybudovanej pozície RWA na Slovensku. Sme a zostaneme zodpovedným poskytovateľom poľnohospodárskych služieb a vstupov do prvovýroby, s kompletnými službami, so silnou sieťou závodov na výrobu osiva a poľnohospodárskych skladov na celom Slovensku,“ uviedol Ľuboš Koľ vo funkcii nového výkonného riaditeľa RWA Slovakia.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down