19.01.2011 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S.Becík je tieňovým ministrom SMER-u

Strana Smer-SD dnes zverejnila zloženie svojho tieňového kabinetu na čele s expremiérom Robertom Ficom. Post ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v ňom obsadil bývalý minister pôdohospodárstva SR Stanislav Becík.

Členmi tieňovej exekutívy sú Robert Kaliňák (ministerstvo vnútra), Marek Maďarič (ministerstvo kultúry), Ján Počiatek (ministerstvo financií), Róbert Madej (ministerstvo spravodlivosti), Stanislav Becík (ministerstvo pôdohospodárstva), Ľubomír Jahnátek (ministerstvo hospodárstva), Jaroslav Baška (ministerstvo obrany), Dušan Čaplovič (ministerstvo školstva), Ľubomír Vážny (ministerstvo dopravy), Richard Raši (ministerstvo zdravotníctva), Zuzana Zvolenská (ministerstvo práce), Oľga Algayerová (ministerstvo zahraničných vecí) a Vladimír Faič (ministerstvo pre programovú prácu a stratégie). Podpredsedom pre ľudské práva a národnostné menšiny je Oľga Nachtmannová, podpredsedom pre sociálno-ekonomické veci Peter Kažimír.

"Od tieňového kabinetu očakávam najmä to, že bude monitorovať agendu vlády, oponovať jej a predkladať alternatívne riešenia," povedal R. Fico. Členovia tieňovej vlády majú prinášať aj legislatívne návrhy, a to či už priamo ako poslanci Národnej rady SR alebo prostredníctvom poslaneckého klubu Smeru-SD. Témami, na ktoré sa kabinet v súčasnosti sústredí, budú zbytočné zdražovanie, pripravovaná novela Zákonníka práce, zastavenie výstavby diaľnic či slovensko-maďarské vzťahy.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down