S efektívnymi riešeniami do každej plodiny

K tradičným vystavovateľom na Celoslovenských dňoch poľa, ktoré sa v tomto roku konali v Oponiciach,  patrí spoločnosť FMC Agro Slovensko.

CDP 2023

"Naša spoločnosť má široký sortiment prípravkov na ochranu rastlín pre väčšinu plodín pestovaných na Slovensku a preto sme sa snažili na pokusných políčkach predstaviť naše portfólio, ako aj ukážku našich najnovších a najúčinnejších prípravkov v rôznych plodinách a segmentoch, hlavne ich využitie v praxi," uviedol Ing. Ladislav Závodský, zástupca spoločnosti FMC Agro Slovensko. Pri stupňujúcej sa absencii insekticídnych účinných látok a prípravkov, aj spoločnosť FMC zaradila do svojej ponuky systémový širokospektrálny insekticíd Alphamiprid 20 SP na báze účinnej látky acetamiprid s dlhodobým reziduálnym účinkom proti širokému spektru živočíšnych škodcov v poľných plodinách, ovocí a zelenine. Zástupca spoločnosti v prípade tejto novinky vyzdvihol flexibilitu v používaní a toleranciu k vyšším teplotám v priebehu aplikácie.

Úspešná novinka

Veľmi úspešne sa v praxi ujala tohtoročná herbicídna novinka Toutatis® DAMTEC vo forme vodou dispergovateľných granúl, určená na preemergentné ošetrovanie zemiakov, hrachu, fazule a mrkvy proti jednoročným trávam a dvojklíčnolistovým burinám.

„V Toutatis® DAMTEC sme využili našu patentovanú technológiu DAMTEC pre maximalizovanie účinnosti proti cieľovým burinám. Obsahuje účinnú látku clomazone vo forme mikrokapsulovaného koncentrátu v kombinácii s účinnou látkou aclonifen patriacu medzi látky inhibujúce karotenoidy,“ uviedol L. Závodský k perspektívnej novinke, pričom poukázal na veľmi dobrú účinnosť v porastoch hrachu, ale aj zemiakov v tomto na zrážky bohatšom roku. O jej účinnosti sa bolo možné presvedčiť v samotnom pokuse, v ktorom ošetrené porasty boli bez prítomnosti akýchkoľvek burín.

Proti burinám v slnečnici, kukurici a sóji

„Špecifický herbicíd FMC - Express 50 SX do slnečníc s technológiou „Express Sun“ je nevyhnutnou súčasťou našej expozície na dňoch poľa,“ uviedol L. Závodský k ďalšiemu ťažiskovému prípravku spoločnosti aplikovanému v pokuse. Zároveň skonštatoval, že v porovnaní s vlaňajšou sezónou poznačenou extrémnym suchom, v tomto roku uvedená technológia zabrala na sto percent - porasty sú čisté, bez burín, pričom na ošetrovaných porastoch slnečnice sa neprejavila fytotoxicita.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down