S jedným produktom na rôzne problémy praxe

„Čo patrí medzi hlavné dôvody používania pesticídov na podporu rastu a ochranu rastlín? Sú to častejšie výkyvy počasia? Výskyt chorôb? Výskyt škodcov? Tvrdíme, že všetky, no často sa pri nich nemyslí, aké dopady má používanie týchto prípravkov na kvalitu pôdy, ktorá je alfou a omegou pre príjem živín a zdravý rast,“ povedal v úvode rozhovoru MSc. Matúš Rovňák, konateľ spoločnosti Eco Rovnak, s. r. o., s ktorým sme sa pozhovárali na Celoslovenských dňoch poľa v Oponiciach.

CDP 2023

Spoločnosť Eco Rovnak, s. r. o. je zameraná na produkciu ekologických výrobkov na Slovensku, konkrétne v Košiciach, kde má sústredenú certifikovanú výrobu. Je aktívnym členom Asociácie organizácie výrobcov organických hnojív na Slovensku. Druhým rokom spolupracuje s renomovanou spoločnosťou Rokosan. Rozsah a činnosť spoločnosti sa neobmedzil len na slovenský trh, ako potvrdil M. Rovňák, projekty rozšírili aj na africký kontinent, kde sa v tomto roku po prvýkrát zúčastnili medzinárodnej výstavy v Nairobi, Keňa. „Sme v spoločenstve ôsmych krajín, ktoré vedú vývoj organických produktov v rámci dezinfekcie a výživy rastlín. Naše nadšenie a skúsenosti zdieľame s našími partnermi v Poľsku, Nemecku, Írsku, Francúzsku, Španielsku, Rumunsku, Maďarsku, Lotyšsku a začiatkom tohto leta aj v Čechách“ dodal k rozsiahlym aktivitám M. Rovňák.

Zdôraznil, že prioritou spoločnosti v segmente poľnohospodárskej výroby (nielen) je priniesť malým aj veľkým pestovateľom organické riešenie na dopestovanie zdravej úrody bez rezíduí.

„Za dôležité považujem fakt, že našimi produktmi chránime pôdu a pôdny mikrobióm. Zloženie nášho biostimulantu na báze unikátneho minerálu zeolitu a kyseliny chlórnej je neškodné pre človeka a životné prostredie. Týmto výrazne eliminujeme negatívny vplyv dlhodobo používaných chemických prípravkov,“ dodal M. Rovňák, podľa ktorého je takto možné vybudovať dôveru v organické pestovanie a uľahčiť prácu pestovateľom s jedným univerzálnym prípravkom.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down