S komplexnou ponukou hustosiatych obilnín

Spoločnosť Soufflet Agro každoročne na Celoslovenských dňoch poľa, ktoré sa v tomto roku uskutočnili v Dolnej Krupej, predstavuje tie najlepšie odrody pšenice, jačmeňa, taktiež raže a tritikale vrátane viacerých noviniek. Súčasťou odrodového pokusu boli aj zmesi medziplodín známe pod názvom FitSOIL a GREENING. 

CDP 2022

„Gro odrôd v našej ponuke sú zo šľachtenia renomovanej nemeckej spoločnosti KWS,“ uviedol Ing. Jiří Cejtchaml, zástupca pre osivá spoločnosti Soufflet Agro, v úvode prehliadky pokusu v Dolnej Krupej.

Prehliadku otvorili medziplodiny, ktorým sa v spoločnosti intenzívne venujú a slovenskí a českí pestovatelia ich poznajú pod označením FitSOIL a GREENING. Aktuálne portfólio spoločnosti Soufflet Agro obsahuje až 15 druhov medziplodín. Ako uviedol jej zástupca, pri zostavovaní jednotlivých zmesí je dôležité, aby plnili určené funkcie a ciele, pre ktoré sú pestovateľom odporúčané. V pokuse predstavil zmes FitSOIL NITRO, ktorá je rekultivačného charakteru s veľmi rozmanitým obsahom komponentov, napr. facélia vratičolistá, ľan, ďatelinoviny a ďalšie. Je využiteľná aj ako hlavná plodina na horšie pôdy.

Sladovnícke jačmene

Jačmeň jarný v pokuse reprezentovali dve odrody. Z nich KWS Irina – odroda sladovníckeho jačmeňa je jednou z najpredávanejších z portfólia. Z jej vlastností okrem úrodnosti J. Cetchaml upozornil na veľmi dobrú odolnosť proti poliehaniu a veľmi dobrý zdravotný stav, hlavne odolnosť proti múčnatke trávovej (gén mlo). Absolútna novinka Juventa z nemeckého šľachtenia spoločnosti GPE, v minulom roku zvíťazila v odrodových pokusoch Výskumného ústavu v Kroměříži. Dosahuje špičkovú sladovnícku kvalitu, hlavne vysoký stupeň prekvasenia a nízku úroveň betaglukánov. Podľa zástupcu spoločnosti má všetky predpoklady presadiť sa na trhu. 

Výkonné a kvalitné pšenice

Presievková odroda pšenice KWS Sharki s elitnými potravinárskymi parametrami, je na trhu už siedmu sezónu. Vyznačuje sa veľmi dobrou zimuvzdornosťou, ako aj zdravotným stavom, hlavne v odolnosti proti listovým chorobám. Ďalšia, pestovateľsky etablovaná odroda pšenice ozimnej Fakir patrí k najpestovanejším v Českej republike. Jej prednosťou je prispôsobivosť k rôznorodým podmienkam prostredia, pričom stabilne dobré úrody dokáže priniesť aj pri nižšej intenzite pestovania, či na horších pôdach.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down