15.06.2020 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S ponukou hybridných aj líniových odrôd repky

K tradičným vystavovateľom na Celoslovenských dňoch poľa v Dvoroch nad Žitavou sa v posledných rokoch zaradila spoločnosť Candor, ktorá na 9. ročníku predstavila nielen hybridné ale aj líniové odrody repky vrátane viacerých zaujímavých noviniek.

CDP 2020 špeciál

„Odrody repky do nášho portfólia vyberáme s cieľom, aby boli čo najviac prínosné pre pestovateľov s dôrazom na ekonomický profit, ktorý okrem iného vychádza najmä z úrodového potenciálu konkrétnej odrody. Z ďalších vlastností, ktoré v meniacich sa podmienkach prostredia pokladáme za nemenej dôležité, je to v prvom rade stabilita - ako medziročníková tak v rôznorodých podmienkach prostredia a geneticky podmienená odolnosť proti hospodársky závažným chorobám repky,“ povedal v úvode prehliadky odrodového pokusu spoločnosti Candor jej zástupca Ing. Vladimír Miklovič.

Portfólio spoločnosti v tejto sezóne pozostáva z troch hybridov, z ktorých V. Mikolovič vyzdvihol ťažiskový hybrid Hamour a nový perspektívny hybrid ES Navigo. Pestovatelia líniových odrôd si môžu vybrať z troch liniek, z ktorých v Dvoroch nad Žitavou predstavili pestovateľsky preverenú repku Quartz a novinku Django.

Ťažisko ponuky

Hybrid Hamour je tretím rokom najpredávanejšou repkou z ponuky spoločnosti - podľa V. Mikloviča pre kombináciu veľmi dobrej úrody a nesporne zaujímavých vlastností, pre ktoré sa osvedčil v praxi. V pokuse upútal robustnosťou a veľmi dobrým vetvením rastlín. Prednosťou hybridu je stabilita v poskytovaní úrod, pričom sa dokáže veľmi dobre vyrovnať s rôznorodými pestovateľskými podmienkami. Vytvára mohutný koreňový systém, vďaka ktorému dobre znáša aj dlhšie trvajúce sucho. Pre veľmi dobrú odolnosť proti vymrznutiu, chladu a neskorým jarným mrazom sa presadil aj v podtatranskej oblasti. Zástupca spoločnosti poukázal na vzpriamené postavenie šešúľ vďaka čomu sú minimalizované pozberové straty. „Razantný štart po prezimovaní v kontexte s vyššou intenzitou pestovania sa pozitívne prejaví v nasadení šešúľ a teda na výške konečnej úrody,“ zdôraznil V. Miklovič.

Perspektívna novinka

Ponuku repiek po úspešnom dvojročnom testovaní obohatil ES Navigo.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down