10.07.2020 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S ponukou odrôd pšenice a jačmeňa

Celoslovenských dní poľa sa pravidelne zúčastňuje spoločnosť Agrotrade group spol. s r. o Rožňava zameraná na distribúciu a servis strojov, technológií a pesticídov zastrešujúcich poľnohospodárstvo, lesníctvo a komunálnu oblasť. Taktiež na výrobu, predaj a distribúciu slovenských farmárskych výrobkov v rámci krátkeho potravinárskeho reťazca FARMFOODS. Na 9. ročníku výstavy v rámci svojej expozície predstavili odrody pšenice a jačmeňa.

O expozícii spoločnosti Agrotrade group na výstavisku CDP v Dvoroch nad Žitavou, v rámci ktorej predstavili odrody pšenice a jačmeňa, sme sa počas individuálne prehliadky porozprávali s jej zástupcom Ing. Petrom Rékom.

Predstavte vašu spoločnosť, jej nosný program a ciele.

P. Rék: Spoločnosť Agrotrade group spol. s r. o. Rožňava vznikla v roku 1993, teda máme už viac ako 27 ročnú históriu. Naším cieľom je byť k dispozícii našim poľnohospodárom pri riešení ich potrieb. Zabezpečujeme predaj a servis strojov a technológií pre poľnohospodárske podniky, taktiež predaj osív a chémie pre spotrebiteľov s cieľom uspokojiť potreby technického zabezpečenia a ochrany rastlín s prípravkami do poľnohospodárstva, lesníctva a komunálnej oblasti. Taktiež zabezpečujeme výrobu, predaj a distribúciu výnimočných slovenských farmárskych výrobkov v krátkom potravinárskom reťazci FARMFOODS. Snažíme sa tým naplniť záujem slovenského spotrebiteľa, orientovaného na kvalitné domáce farmárske výrobky, aby mohol kvalitné a zdravé potraviny nakúpiť na jednom mieste.

Aký význam majú pre vašu spoločnosť Celoslovenské dni poľa?

P. Rék: Je to príležitosť oboznámiť širokú verejnosť s portfóliom spoločnosti, ktoré je veľmi široké. Umožniť poľnohospodárom vidieť naživo techniku, prípadne pri práci, čo však v tomto roku pre pandémiu nebolo možné a samozrejme v pokuse predstaviť naše portfólio odrôd. Dôležitá je i možnosť uctiť si našich zákazníkov pozvaním do nášho stanu a posedieť pri priateľskom rozhovore.

Čo ponúkate poľnohospodárom – prvovýrobcom, resp. čo všetko prezentujete v rámci svojej expozície v Dvoroch nad Žitavou?

P. Rék: Vzhľadom na situáciu okolo Covid-u, stroje a technológie - ako som už uviedol, nebolo možné prezentovať. Napriek tomu môžu návštevníci vidieť porasty obilnín z nášho portfólia, konkrétne štyri odrody pšenice ozimnej a jednu odrodu jačmeňa ozimného.

Zo pšeníc ako prvú by som predstavil skorú osinatú odrodu Santorin s vysokým úrodovým potenciálom, potravinárskej kvalita B. V jej rodičovskej línii je zastúpená odroda OAKLEY, ktorá je držiteľom Guinessového rekordu. Silverio je skorá osinatá odroda s potravinárskou kvalitou A/B. Jej prednosťou je vynikajúca mrazuvzdornosť, je vhodná aj do oblastí s veľkým poškodením zverou.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down