17.05.2019 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S ponukou prelomových noviniek

Medzinárodný poľnohospodársky veľtrh Agrosalón 2019 patrí k najvýznamnejším podujatiam svojho druhu na Slovensku. Od začiatku svojej existencie predstavuje stabilné zázemie pre úspešnú komunikáciu odborníkov v danom odvetví a prezentuje inovácie a technológie v poľnohospodárskej technike a mechanizácii.

AGROSALÓN 2019

K tradičným vystavovateľom na tomto podujatí, konajúcom sa každé dva roky na výstavisku Agrokomplex v Nitre, patrí spoločnosť AGROTRADE GROUP, ktorá na slovenskom trhu zastupuje renomovaných výrobcov poľnohospodárskej techniky. Riaditeľ oddelenia pre predaj strojov Ing. Ján Cvek, PhD., ako prvé predstavil hlavné novinky od výrobcu MASSEY FERGUSON.

Kombajny novej generácie

Premiéru na Slovensku zažil nový kombajn MF IDEAL 8T, vyvinutý plne podľa požiadaviek poľnohospodárov. Zákazníkom ponúka nákladovo efektívne riešenie. Vystavený typ zastupuje jeden z troch typov kombajnov novej generácie MF IDEAL s axiálnym mlátením s motormi 451, 538, alebo 647 HP. Typ 7T je vybavený jedným rotorom Single Helix a ďalšie dva typy 8T a 9T sú vybavené dvomi rotormi Dual Helix. S dĺžkou vyše 4,8 metra, sú v súčasnosti najdlhšie rotory na trhu, ktoré vynikajú najvyššou separačnou schopnosťou - až o 31 percent väčšou oproti ostatným. Súčasne, vďaka jednoduchému nastaveniu pracovných parametrov priamo z kabíny, umožňuje v prípade požiadavky, napr. zachovať maximálnu kvalitu slamy, čo je pri iných axiáloch problém. Podľa typu môže byť vybavený obrovským zásobníkom na zrno s objemom až 17 100 litrov (je o 18 percent väčší), ktorý môže byť vyprázdnený rýchlosťou 210 l/s, čo znamená, že celý zásobník sa vyprázdni iba za jeden a pol minúty! Kombajn má aj pri širokých pneumatikách alebo pásoch šírku pod 3,5 metra, z hľadiska presunov je tak veľmi rýchly, bezpečný a flexibilný. Výnimočné a bezkonkurenčné sú tu aj ďalšie systémy – napr. úplne automatizované pripájanie žacieho stola „Auto-Dock“, systém rovnomerného rozdelenia hmoty na sitách „Ideal-Balance“, „Harvest Plus“ systém so senzormi pre automatizované prispôsobenie rýchlosti, resp. voliteľná aplikácia "IDEAL harvest ™", ktorá automaticky upravuje nastavenie kombajnu počas prevádzky a to podľa preferovaného parametra – max. čistota, min. poškodenie, min. straty alebo max. výkon. Akákoľvek kombinácia požadovaných parametrov je ľahko posunom bežca na ovládacom displeji jednoducho nastaviteľná a zároveň úroveň sledovaných parametrov je ihneď ľahko a jednoducho na displeji aj kamerou v zásobníku kontrolovateľná. „Je to stroj, od ktorého si právom veľa sľubujeme. Právom očakávame, že sa presadí jednak obrovskou výkonnosťou ale aj kvalitou práce, taktiež bezpečnosťou a rýchlosťou presunov po cestách,“ uviedol Ing. Cvek. Kombajn disponuje unikátnymi systémami, ktoré zabezpečujú najväčšiu priechodnosť pri zbere najrôznejších plodín s možnosťou voľby a preferencie požadovaného parametra - čistota, poškodenie, straty, výkon. „Kombajn a jeho výnimočné prednosti prakticky predstavíme počas tohtoročnej žatvy,“ dodal Ing. Cvek k novinke.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down