11.02.2015 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SAMO odmieta tvrdenia SPPK, považuje ich za nepravdivé a zavádzajúce

Členovia Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO) odmietajú tvrdenia prezentované dnes na tlačovej konferencii Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) ústami jej podpredsedu pre potravinárstvo a obchod Dušana Janíčka. Ten uviedol, že "domáci sektor výroby potravín musí naďalej čeliť neúmernému tlaku obchodných reťazcov na nevyvážené dodávateľské podmienky umelo udržujúce vysoké ceny slovenských potravín v dôsledku vysokých marží obchodu".

BRATISLAVA. Uvedené tvrdenie považujú členovia SAMO podľa vyjadrenia jej predsedníčky Kataríny Fašiangovej za nepravdivé a zavádzajúce. Na cenotvorbu v sektore obchodu na Slovensku vplýva podľa nej vyspelé konkurenčné prostredie, ktoré nedovoľuje žiadnemu subjektu v dodávateľskom reťazci, teda ani obchodu, udržiavať neúmerne vysoké obchodné marže.

Takáto cenová politika by bola krátkozraká s pravdepodobnými rýchlymi negatívnymi následkami na každého, kto by ju chcel praktizovať.

"Rovnako odmietame aj tvrdenia o neúmernom tlaku obchodných reťazcov na nevyvážené dodávateľské podmienky. V podmienkach SR platí v tomto smere prísna legislatíva, konkrétne zákon o neprimeraných podmienkach, ktorý takéto konanie obchodných reťazcov znemožňuje a prísne sankcionuje," dodala.

SAMO združuje spoločnosti obchodu, ktoré na Slovensku v súčasnosti prevádzkujú 449 maloobchodných a 6 veľkoobchodných prevádzok. Členovia SAMO sa radia medzi najvýznamnejších investorov, keď od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom trhu doteraz investovali takmer 2,5 miliardy eur, a to bez úľav v rámci štátnej pomoci. Členovia združenia zároveň patria aj medzi najväčších zamestnávateľov na Slovensku. V súčasnosti spolu zamestnávajú viac ako 23.000 ľudí.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down