16.10.2014 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Samospráva dbá aj o výchovu budúcich zákazníkov

Na tento týždeň, konkrétne na 16. deň v mesiaci október, pripadá Svetový deň potravín. Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) a Potravinárska komora Slovenska (PKS) práve na október pripravili dve významné kampane, zamerané na výchovu a vzdelávanie detí a mládeže.

BRATISLAVA. Obe tieto samosprávne organizácie veľmi správne pochopili, že o budúceho zákazníka sa treba starať, že s ním treba pracovať, že si ho treba vychovávať.

SPPK v pondelok odštartovala ďalší ročník súťaže s názvom Hovorme o jedle. Toto podujatie je určené pre deti a učiteľov základných škôl.

„Na každý deň v tomto týždni  budú vyhlásené dve témy. Úlohou žiakov a učiteľov základných škôl bude k vyhláseným témam vymyslieť a realizovať rôzne aktivity, a následne z nich pripraviť súťažné príspevky, ktoré potom zašlú na hodnotenie,“ uviedol Ing. Jozef Artim, ústredný riaditeľ SPPK.

Okrem toho sa v rámci súťaže Hovorme o jedle v tomto období uskutočňujú aj odborné exkurzie žiakov do prevádzok niektorých poľnohospodárskych podnikov a do prevádzok producentov potravín. Táto časť kampane sa koná pod názvom Cesta za jedlom – slovenské chutí najlepšie, čím chcú organizátori súťaže vštepovať žiakom spotrebiteľský agrárny patriotizmus.

Ruku k dielu prikladá aj Potravinárska komora Slovenska. V prvý októbrový deň odštartovala už 4. ročník internetového kurzu zdravého životného štýlu s názvom Hravo ži zdravo, do ktorého sa môžu zapojiť všetci žiaci základných škôl, a žiaci piatych ročníkov týchto škôl navyše aj súťažne.

Súťažná časť internetového kurzu Hravo ži zdravo bude prebiehať až do 31. 1. 2015.  Pre prihlásenie školy a konkrétnej triedy je potrebná registrácia učiteľa. Z informácií, ktoré Roľníckym novinám poskytli predstavitelia PKS vyplynulo, že už počas prvých troch týždňov sa do kurzu prihlásilo 140 učiteľov a 80 školských tried.    

„Počas prvých troch ročníkov kurzu Hravo ži zdravo sme zistili, že mnohým učiteľom na Slovensku chýba systematický program, ktorý by im umožnil viesť deti zdravou cestou. A práve kurz Hravo ži zdravo napĺňa potreby učiteľov pri výchovnom procese ich žiakov,“ uviedla Ing. Jarmila Halgašová, riaditeľka PKS.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down