08.10.2018 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Samosprávy očakávajú, že sľuby budú naplnené

Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv (RPPS) očakáva, že verejne deklarované sľuby ohľadom navýšenia štátnej pomoci na rok 2019 pre sektor poľnohospodárstva a potravinárstva budú naplnené. Konštatuje sa to v tlačovej správe, ktorú redakcii Roľníckych novín poskytla Jana Venhartová, riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska (PKS).

BRATISLAVA. RPPS združuje najväčšie a najreprezentatívnejšie samosprávy poľnohospodárov a potravinárov na Slovensku. Patria do nej Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Agrárna komora Slovenska, Potravinárska komora Slovenska, Zväz poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností SR a Združenie vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Slovenska.

Do RPPS sa tieto samosprávne organizácie spojili práve pred rokom. V tom období bola v štátnom rozpočte na rok 2018 schválená výška štátnej pomoci pre poľnohospodárstvo a potravinárstvo vo výške 1 milióna eur.

Samosprávy s tým vtedy zásadne nesúhlasili, pretože takáto výška štátnej pomoci je výrazne nižšia ako v okolitých krajinách a aj v dôsledku toho celé agropotravinárske odvetvie zápasí so závažnými problémami.

„Veríme, že naše celoročné snaženie o zvýšenú finančnú pomoc pre agropotravinársky sektor a prísľuby zo strany štátnych predstaviteľov budú naplnené. Celé naše odvetvie zápasí s existenčnými problémami, a preto štátna pomoc vo výške minimálne 70 miliónov eur, ktorá by podporila rozvoj nášho odvetvia, priniesla by zvýšenú pridanú hodnotu pre slovenskú ekonomiku a zabezpečila by viac slovenských potravín na pultoch obchodov, je začiatkom cesty k napĺňaniu programového vyhlásenia vlády Slovenskej republiky, podľa ktorého je poľnohospodárstvo a potravinárstvo strategickým odvetvím národnej ekonomiky,“ píše sa vo vyššie spomenutom dokumente.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down