09.07.2016 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Samozber

Môžeme sa akokoľvek snažiť – či už z úrovne legislatívcov, štátnej správy alebo agrárnej samosprávy – ale s obchodnými reťazcami a s ich správaním sa voči domácim dodávateľom potravín a poľnohospodárskych komodít zrejme príliš nepohneme. Ak aj ustúpia, ak aj povolia, bude to možno tak o päť či desať percent. Keď sme si ich už raz pustili k telu, tak ľahko sa ich nezbavíme.

A preto nie som sám, kto sa nazdáva, že cesta k záchrane nášho agrárneho a potravinárskeho sektora vedie výhradne cez nášho spotrebiteľa. A cez alternatívne cesty a kanály, ktorými sa aspoň v sezóne podarí obísť regály mamutích super- a hypermarketov.

Osobitná šanca sa ponúka teraz, v lete. Našťastie, v okolí našich miest, predovšetkým na západnom Slovensku, je už dosť pestovateľov a ich zákazníkov, ktorí objavili čaro samozberu. Pred pár dňami to boli jahody, teraz prišli na rad marhule. A to sa leto ešte iba začína.

A tak ten občan, ktorý má čas, rozum a chuť, určite si v okolí nájde toho svojho dodávateľa tej ktorej letnej vitamínovej komodity. Naoberanej vlastnými rukami, zaručene čerstvej, kvalitnej a pritom nadovšetko pôvodnej, domácej...

 

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down