04.07.2022 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Samozberací voz ROYAL doplnený o rôzne nové funkcie

Samozberací voz BERGMANN ROYAL s unikátnym 2-rotorovým systémom (rezací a lisovací rotor) je na trhu dostupný už od polovice 90. rokov. Aktuálna séria obsahuje štyri modely s (DIN) ložným objemom od 26,8 do 30 m³. Pre sezónu 2022 bol rad vozov ROYAL doplnený o množstvo nových funkcií.

Ludwig Bergmann GmbH je stredne veľký rodinný podnik vo svojej tretej generácii a už viac ako 125 rokov úspešne vyrába poľnohospodársku techniku a vozidlá. Je jedným z hlavných výrobcov a poskytovateľov prispôsobených technológií pre profesionálne poľnohospodárske podniky a službárov. Spojenie dlhoročných skúseností a súčasnej inovatívnej technológie je jednou z jeho najväčších predností. Neustála orientácia na potreby a očakávania zákazníkov, prispôsobovanie sa meniacim sa technickým požiadavkám, neustály vývoj a zlepšovanie produktov a cit pre požiadavky zákazníkov urobili zo spoločnosti BERGMANN spoľahlivého celosvetového farmárskeho partnera. Spoločnosť BERGMANN ponúka svojim širokým sortimentom efektívne a praktické riešenia, ktoré zahŕňajú rozmetadlá maštaľného hnoja, univerzálne rozmetadlá, samozberacie vozy, prívesy na prepravu krmovín, systémy na výmenu nadstavieb, návesy na prepravu obilia, prívesy na prepravu repy a nadstavby pre vozidlá s vlastným pohonom. Dnes sa ale budeme venovať konkrétne už spomenutému inovovanému samozberaciemu vozu ROYAL.

Prvou z inovácií, ktoré stoja za zmienku je zvýšená presnosť rozsahu nastavenia vodiaceho valca. Pre použitie v kopcovitom teréne alebo na pôdach s nízkou nosnosťou je teraz voliteľne k dispozícii široký vodiaci valec umiestnený za zberačom. Tento valec podporuje okrem bočných vodiacich kolies aj ovládanie výšky zberača, pretože sa kopíruje väčší povrch pôdy. Pre ideálne nastavenie pracovnej výšky zberača boli úrovne nastavenia vodiaceho valca zvýšené zo štyroch na šesť pre ešte presnejšie nastavenie vodiaceho valca. Výsledkom tohto riešenia má byť zber biomasy bez znečistenia, z čoho vyplýva aj vyššia kvalita krmiva. Nemalým benefitom tohto riešenia je tiež zníženie opotrebovania odpružených prstov zberača a poškodenia porastu.

Zlepšený tok biomasy

Pre optimálne plnenie a maximálne využitie ložného priestoru je sériovo namontovaná zaoblená nadstavba medzi pevnou prednou stenou a krytom plniaceho otvoru. Vkladací rotor podáva narezané zelené krmivo smerom hore pozdĺž prednej steny do nákladného priestoru. Zaoblená nadstavba prednej steny zaisťuje rovnomerný prechod k plniacemu krytu, takže krmoviny ľahšie kĺžu do nákladného priestoru.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down