13.11.2012 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šanca

Z každej strany počuť hlasy, že v tomto období sú prioritou agrárneho odvetvia rokovania o podobe spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2014 - 2020. Zodpovedá však týmto slovným proklamáciám aj realita?

Žiaľ, ukazuje sa, že ani veľmi nie. Štátna exekutíva túto problematiku takpovediac ignoruje. Slovensko, napríklad, ako zrejme jediná krajina EÚ, nemá ani len národnú pozíciu k reforme SPP, ktorú by schválil parlament a ktorá by „kompetentných“ zaväzovala k tomu, čo majú v tomto smere robiť.
Rezortné ministerstvo sa tak pri rokovaniach o reforme agrárnej politiky vlastne nemá o čo oprieť. Na druhej strane, ani táto chýbajúca politická podpora nemôže byť ospravedlnením pre, športovou terminológiou povedané, doterajší nevýrazný výkon zástupcov rezortu (tak súčasných, ako aj bývalých) na „bruselskom ihrisku“.
Najviac sa tak v tomto smere činia predstavitelia poľnohospodárskej samosprávy, no aj tí by sa mohli a mali viac. V prvom rade by pri tejto „životne“ dôležitej otázke mali zabudnúť na všetky tie „žabomyšie spory“ a konečne potiahnuť za jeden koniec povrazu.
Veď asi nikomu netreba pripomínať, že ak premárnime túto šancu, ďalšiu už mať nebudeme...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down