03.05.2013 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Schodok štátneho rozpočtu klesol

Štátny rozpočet SR dosiahol ku koncu apríla 2013 schodok vo výške 1,076 miliardy eur, čo znamená medziročné zníženie schodku o 95 miliónov eur, respektíve o 8,1%. Informovalo o tom Ministerstvo financií SR.

Oproti rovnakému obdobiu minulého roka sa podarilo znížiť výdavky štátneho rozpočtu o 8,4%, v absolútnom vyjadrení boli výdavky nižšie o 414,4 milióna eur. „Aj vďaka dôveryhodnej konsolidácii verejných financií klesli medziročne výdavky na obsluhu štátneho dlhu o 4,1%, výdavky tak boli nižšie o 25,7 milióna eur," konštatoval rezort financií.
Za poklesom výdavkov štátneho rozpočtu stojí aj pokles výdavkov na transfer Sociálnej poisťovni, ktoré sa medziročne znížili o 352,8 milióna eur. Čerpanie ostatných výdavkov štátneho rozpočtu sa oproti rovnakému obdobiu minulého roku znížilo o 24,5 milióna eur, teda o 0,8%.
Príjmy štátneho rozpočtu boli pri medziročnom porovnaní nižšie o 8,5%. „Z dôvodu kolapsu Finančnej správy začiatkom minulého roka, keď finančná správa nebola schopná efektívne vyplácať nadmerné odpočty na daň z pridanej hodnoty, respektíve preplatky pri dani z príjmov fyzických osôb, nie je možné relevantne porovnávať údaje za prvé mesiace tohto a minulého roka," pripomenulo MF SR. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down