07.06.2021 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šéf platobnej agentúry vyjadril podporu agroministrovi J. Mičovskému

Generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jaroslav Jánoš v piatok vyjadril otvoreným listom podporu ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jánovi Mičovskému (OĽANO), ktorý v pondelok 31. mája podal demisiu.

BRATISLAVA. Informoval o tom Ladislav Ďurkovič, vedúci oddelenia komunikácie PPA.
"V čase, keď sa hľadá jeho nástupca, považujem za dôležité vyjadriť nahlas svoju podporu Jánovi Mičovskému a žiadam pána premiéra a pani prezidentku Slovenskej republiky, aby jeho demisiu odmietli a aby ho menovali naspäť do vedenia rezortu," povedal Jánoš.
Mičovský v úlohe ministra podľa Jánošových slov od začiatku robil všetko preto, aby vo vedení PPA prišlo k zmene, k očiste od korupčných schém a prepojení, a usiloval sa o to, aby sa PPA stala modernou inštitúciou v rezorte pôdohospodárstva.
Počas doby svojho pôsobenia Mičovský podľa Jánoša nešetril záujmom o dianie v PPA, podporou, radami, forenzným auditom a príkazmi prispel k nastavovaniu efektívnych procesov. Robil všetko preto, aby PPA krok po kroku išla smerom k splneniu cieľov, získaniu riadnej akreditácie a stala sa rešpektovanou a dôveryhodnou inštitúciou pre pôdohospodárov.
"Ján Mičovský je pre mňa zosobnením čestného, úprimného, neskorumpovateľného a pracovitého človeka, ktorý čelil obrovskému tlaku vplyvných skupín a ustál ich. V jeho osobe a v jeho charakterových vlastnostiach vidím najväčšiu záruku toho, aby sa rezort pôdohospodárstva vymanil spod rôznych vplyvov a snáh tých, ktorí si chcú naďalej deliť 'štedrý koláč' agrodotácií," zdôraznil šéf PPA.
Jánoš dodal, že o vysokej morálke Mičovského svedčí aj jeho vlastná rezignácia, ktorou prevzal na seba zodpovednosť za svoje nominácie. Dokazuje to podľa neho morálnu integritu, skutočné hodnoty, ktoré vyznáva, z ktorých neuhol a ktoré dokazuje aj svojimi skutkami. "Podanie demisie, naopak, zvyšuje jeho kredit ako čestného a neskorumpovateľného človeka," uzavrel Jánoš.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down