12.05.2011 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senická mliekareň hospodárila so stratou

Spoločnosť Senická mliekáreň, a.s., zaznamenala v minulom roku stratu vo výške 797 tis. eur, ktorá sa medziročne prehĺbila o 21 percent. Znížili sa aj tržby spoločnosti, keď v porovnaní s rokom 2009 klesli o 22 percent, na 8,324 mil. eur.

BRATISLAVA Pod negatívny výsledok sa podľa firmy podpísal neistý vývoj na trhu s mliekom a s mliečnymi výrobkami, čo spôsobila predovšetkým vyššia cena surového kravského mlieka, sprevádzaná poklesom odbytových cien mliečnych výrobkov pod vplyvom vyššej ponuky a dovozu. Senickej mliekarni sa napriek tomu podarilo vlani zvýšiť tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb o 23 percent, na 6,566 mil. eur.

Spoločnosť v minulom roku zaznamenala nárast investícií, ktoré mierne prekročili objem 55 tis. eur, a v porovnaní s rokom 2009 vzrástli o 57 percent. Firma vlani disponovala majetkom v hodnote 4,595 mil. eur, čo je o 15 tis. eur viac ako v roku 2009. Ku koncu decembra minulého roku zamestnávala Senická mliekáreň 76 ľudí, čo je o 10 menej ako v predošlom roku. Spoločnosť vlani čerpala úvery vo výške 1,353 mil. eur.

V tomto roku plánuje Senická mliekáreň podstatne zvýšiť nákup a objem spracovaného surového kravského mlieka z 20 mil. litrov ročne na 27 miliónov. Z nakúpeného mlieka plánuje firma vyrobiť 2 600 ton syrov a taktiež chce zaviesť výrobu nových druhov syra. V prípade priaznivej ekonomickej situácie chce spoločnosť rozšíriť svoju výrobu v objekte mliekarne.

Firma Senická mliekáreň, a.s., vznikla v roku 1992 ako štátna akciová spoločnosť a v roku 1994 sa predajom majoritnému akcionárovi stala súkromnou akciovou spoločnosťou. Spoločnosť sa zameriava na tradičnú výrobu syrov eidamského typu, parených syrov a neúdených parených a polotvrdých syrov. Zaoberá sa tiež veľko- a maloobchodom s potravinami a s mliečnymi výrobkami.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down