09.06.2020 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sériová výroba Katany odštartovala

Výroba nového modelu silážnej rezačky Fendt Katana 650 odštartovala podľa plánu i napriek pandémii nového koronavírusu. Nová séria rezačiek na zber krmovín s motorom, ktorý má narozdiel od predchádzajúceho modelu výkon vyšší o 25 koní bola verejnosti prvýkrát predstavená na veľtrhu Agritechnica 2019.

Nová generácia modelu Fendt Katana 650, ktorá sa vyrába v závode AGCO/Fendt v Hohenmölsene (Sasko-Anhaltsko) tak dostane šesťvalcový motor MTU s výkonom 478 kW (650 k), spĺňajúci emisné normy Stage V. 8. mája sa tak na hlavnú montážnu linku dostal prvý hlavný rám silážnej rezačky Fendt, ktorá má uspokojiť i tých najnáročnejších zákazníkov.

Všetky silážne rezačky Katana sú od roku 2011 vyrábané v nemeckom meste Hohenmölsen a podobne ako traktory Vario z továrne v Marktoberdorfe, prechádza aj nový model Katana dvojhodinovým testovaním, aby pracovníci stanovili kvalitatívne parametre tohoto samohybného stroja. Čo však firma začala vykonávať vôbec po prvý raz je skutočnosť, že rezačky sú ako jedny z prvých strojov odosielané z výrobnej linky priamo do terénu na ich analýzu a optimalizáciu okamžitej pripravenosti a kvality. Šesť podávacích valcov so šírkou 770 mm posúva k rezacím bubnom ideálne množstvo biomasy, vďaka čomu je možné i pri nižšom výkone stroja dosahovať vynikajúce výsledky. Rezací bubon môže byť osadený 20, 28, resp. 40 nožmi, ktoré skrátia biomasa na 2,6 – 30 mm.

Variabilný ventilátor s reverznou funkciou je odteraz takisto súčasťou štandardnej výbavy rezačiek Fendt Katana 650. Vďaka nemu je prietok vzduchu regulovaná nastavením uhla každého listu vrtule. Vďaka funkcii spätného chodu je možné ventilátor zbaviť nečistôt a usadenín.

Vyššia kvalita rezu vďaka novým zrnovým procesorom

Nová séria modelu Fendt Katana 650 ponúka niektoré nové technické riešenia, ktoré sú krokom dopredu. Jednými z týchto riešení sú nové valcové kondicionéry R a RS, ktoré sú odteraz k dispozícii do výbavy rezačiek Katana.

Valcový kondicionér R-Cracker pracuje spoľahlivo a vďaka veľkej ploche poskytuje vynikajúce parametre drvenia zrna. Valcový kondicionér s označením RS sa vyznačuje profilom pílových zubov a špirálovitým drážkovaním v tvare písmena V.

Schopnosť rezania biomasy pri optimálnom výkone prostredníctvom nových kondicionérov bola rozšírená až na do dĺžky 30 mm. Integrovaná V-špirálová drážka miaga plodinu s lepšími parametrami pri väčších dĺžkach rezanky, čím sa zvyšuje kvalita zberaného materiálu. S novým valcovým kondicionérom RS dokáže službár splniť všetky požiadavky svojich zákazníkov, či už ide o chovateľov dojníc alebo prevádzkovateľov bioplynových staníc.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down