16.11.2021 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SERVO T 6000: nový pluh Pöttinger

Pluhy zohrávajú stále dôležitú rolu i v modernom poľnohospodárstve, ba čo viac, zdá sa nám, že sa poľnohospodári pomaly vracajú k ich používaniu. Pöttinger, rakúsky špecialista na techniku na spracovanie pôdy a krmovín na trendy reaguje a prichádza s novou generáciou polonesených pluhov SERVO T 6000. Tá má byť výsledkom dlhoročných skúseností konštruktérov v oblasti vývoja pluhov. Spoločnosť vo svojej tlačovej správe uviedla, že sa im podarilo od základov prepracovať sekciu hlavného nosníka a systém ochrany proti kameňom NOVA tak, aby sa zvýšila spoľahlivosť pluhov SERVO.

Nové polonesené pluhy sú ponúkané vo verziách Standard a PLUS (6 až 9 telies), ale aj vo verziách NOVA a PLUS NOVA (6 až 8 telies). Pluhy NOVA a PLUS NOVA sú vybavené hydraulickým istením proti kameňom, s nastaviteľným spúšťacím tlakom až do 2 200 kg. Nový rad pluhov je k dispozícii s rozstupom orbových telies 102 cm a svetlou výškou rámu 80 cm (alebo voliteľne 90 cm).

Vysoká efektívnosť

Systém TRACTION CONTROL modelov SERVO T 6000 aktívne prenáša hmotnosť z pluhu na traktor. V praxi to znamená, že zadná náprava traktora je zaťažená až o 1 100 kg viac, čo zlepšuje trakciu, minimalizuje preklz kolies a zároveň umožňuje pluhu dokonale sledovať kontúry povrchu pozemku. Dodatočné zaťaženie zadnej nápravy tak nie je potrebné. Predné závažie je podľa výrobcu úplne postačujúce, pretože hmotnosť pluhu sa prenáša tak, že zadné kolesá traktora sú neustále zaťažené. Výrobca navyše uvádza, že pri orbe s novým pluhom dochádza k zníženiu spotreby paliva až o nezanedbateľných 3,5 litra na hektár.

Nové SERVO T 6000 má teraz menej mazacích miest, pričom pre minimalizovanie nárokov na údržbu sú všetky sú ľahko dostupné. Všetky otočné body sú navyše už v základnej výbave v kvalite DURASTAR, ktorá prispieva k výraznému zvýšeniu životnosti.

Rýchle pripojenie

Geometria pripojenia traktorov sa neustále mení vzhľadom na používanie čoraz väčších pneumatík, ako aj vyšších traktorov. Spoločnosť Pöttinger tak prispôsobila geometriu nového pluhu SERVO T 6000 tak, aby presne zodpovedala rozmerom nových traktorov.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down