02.10.2020 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Situácia v Hyze sa stabilizovala, zastavenie výroby zatiaľ nehrozí

Situácia v spoločnosti Hyza Topoľčany sa stabilizovala po tom, ako bolo vo firme v polovici tohto týždňa pozitívne testovaných na nový koronavírus 30 zamestnancov.

TOPOĽČANY. „Zdá sa, že prijaté opatrenia zabrali a fungujú. Žiadni ďalší pozitívne testovaní zamestnanci nepribúdajú a čakáme na výsledky testov u tých ľudí, ktorí boli pozitívne testovaní. Predpokladáme, že výsledky budú negatívne a že sa niekoľko zamestnancov bude môcť v najbližších dňoch vrátiť do práce,“ informoval Karel Hanzelka, hovorca skupiny Agrofert, ktorej členom je Hyza od roku 2006.
Zastavenie výroby v topoľčianskom závode v súčasnosti nehrozí. „Ak by sme však aj museli obmedziť výrobu, firmy z koncernu Agrofert dokážu vykryť prípadný výpadok výroby z produkcie z českej Vodňanskej drůbeže,“ potvrdil Hanzelka.
Spracovateľ a výrobca hydiny Hyza priamo zamestnáva viac ako 900 zamestnancov a tiež podporuje zamestnanosť v regióne na slovenských hydinových farmách a v poľnohospodárstve. Firma denne spracuje viac ako 100.000 kusov kurčiat zo slovenských fariem.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down