08.10.2013 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Škoda

Poľnohospodárske odvetvie sa na stránky celoslovenskej mienkotvornej tlače a do prime time televíznych a rozhlasových staníc nedostáva často. V uplynulom období sme však zažili výnimku. Vďaka tzv. rodinkárstvu a "rodáctvu", ktoré ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomírovi Jahnátkovi zanovito a až okato vytrvalo pripomínajú niektoré masmédiá, sa poľnohospodárska téma načas na Slovensku stala prioritou číslo jeden.

Nie, nechceme byť v tejto téme - a či možno skôr v tejto pseudotéme - rozhodcom, katom a ani spasiteľom. Nechceme súdiť a ani byť súdení. Len sa nám občas zdá, že ak sa už slovenské poľnohospodárstvo z času na čas - tak raz za uhorský rok - dostane do svetla televíznych kamier, len málokedy je to v pozitívnom móde. Zvyčajne ide o dajakú neplechu, o škandál, rozruch, alebo aspoň o inú nepríjemnosť.
Pospolitá a najmä laická verejnosť tak nemá šancu dozvedieť sa, aká je skutočná tvár nášho súčasného chlebového odvetvia.
A ruku na srdce - rôznych podprahových a niekedy až nechutných tzv. farmárskych show, ktoré vysielajú komerčné televízie, a z predpojato pôsobiacich politických kampaní sa to ani nikdy nedozvie...
BOHUMIL URBÁNIK

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down