15.02.2023 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školy majú problém s dodávkami mlieka

        Bratislava 15. februára (TASR) – Jeden z dodávateľov mlieka a mliečnych výrobkov z takzvaného školského programu prestal dodávať produkty do škôl. Dodávateľ zabezpečuje produkty pre 44 % detí z programu, čo je takmer 218.000 školákov. V stredu o tom informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.


        Na časť mlieko bolo v tomto školskom roku vyhradených takmer 8,5 milióna eur. Dodávateľ, ktorý má problém s dodávkami, vyčerpal podľa MPRV SR zdroje v podstatnej miere koncom januára. "MPRV SR situáciu analyzuje a zisťuje, či ide o manažérske zlyhanie jedného z dodávateľov, alebo o systémový problém," uviedlo MPRV.
        Školský program je program pomoci na podporu dodávania alebo distribúciu ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov. MPRV naň vyčlenilo 20 miliónov eur. Program je súčasťou Spoločnej organizácie poľnohospodárskych trhov a je upravený legislatívou Európskej únie, ktorá naň prispieva viac ako 2,8 milióna eur, ďalších 17 miliónov eur pochádza zo zdrojov štátneho rozpočtu. O prostriedky sa dodávatelia uchádzajú cez výzvu, ktorú každý rok vyhlasuje Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA). V programe je zapojených 3578 základných škôl.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down