24.09.2020 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slnečnicové adaptéry s drvičom stebiel OROS SUN + CHOP

Znížte náklady spojením dvoch činností . OROS SUN+CHOP – viacúčelové slnečnicové adaptéry v kompletnej zostave s drvičom stebiel minimalizujú straty úrody, dokonca aj pri žacej rýchlosti 10 až 12 km/h. Vďaka použitiu valcových upevnení umožňuje vibrujúci blok nepretržitý prúd semien dovnútra adaptéra. Bočné predĺženia a ochranné siete z drôteného pletiva minimalizujú straty pri mnohých typoch plodín a podmienkach zberu.

      Drvič stebiel vďaka flexibilnému upevneniu umožňujúcemu reguláciu plávajúcej polohy tesne a presne kopíruje povrch pôdy, čím zaisťuje optimálnu výšku strniska 8 cm bez ohľadu na výšku zberu. Vzdialenosť medzi drvičom stebiel a adaptérom možno upraviť z kabíny, čo znamená, že optimálna výška strniska je zaistená bez ohľadu na výšku plodín a nastavenie polohy adaptéra. Vysoko odolné a trvácne nože na vertikálnych rotoroch drviča sú rovnaké ako nože na kukuričnom adaptéri OROS Cornado.

        Slnečnicový adaptér OROS SUN s drvičom stebiel zabraňuje, aby príliš vysoké strnisko poškodilo nízko umiestnené káble a hadice na kombajnoch a traktoroch, a zároveň pripravuje pôdu a pomáha pri spracovaní zvyškov kukurice. Na ochranu pneumatík je ako voliteľné príslušenstvo k dispozícii valec na strnisko. Kombinácia sekania stebiel a zberu počas jedného prechodu chráni stroje a v porovnaní s bežným sekaním stebiel pomocou traktora a špeciálneho zariadenia na drvenie stebiel zároveň výrazne znižuje náklady.

   Vďaka jednoduchému a ľahkému mechanickému pohonu nevyžadujúcemu údržbu je extra záťaž na kombajn veľmi nízka a vyžaduje iba 1,34 k výkonu navyše, dokonca aj pri maximálnej žacej rýchlosti 11 km/h. Vonkajší kovový plášť je k dispozícii v rôznych farbách, aby ladil s každým bežným modelom kombajnu. Séria OROS SUN slnečnicových adaptérov bez sklápania je k dispozícii vo verzii s 6, 8, 12 alebo16 radmi a rozostupmi radov 56 cm, 70 cm alebo 76,2 cm.

 

Csaba Héjja, Oblastný manažér

+36 20 585 9666

csaba.hejja@linamar.com

 

Juraj Ferenczi, Produktový manažér OROS

+421 903 712 882

ferenczi.juraj@agroservis.sk

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down