04.09.2020 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovenská premiéra nových traktorov CASE IH

Počas uplynulého týždňa sme mali možnosť navštíviť poľný seminár Agronomic Design, ktorý organizovala spoločnosť AGRI CS Slovakia v Ludaniciach. Cieľom podujatia bolo predstaviť nové traktory CASE IH a prínos telematických systémov novej generácie, ktorými sú tieto stroje vybavené. V neposlednom rade sa však na poli v Ludaniciach predviedli i novinky značky Amazone, ktoré nájdeme taktiež v portfóliu spoločnosti.

I napriek obmedzeniam, ktoré so sebou súčasná situácia prináša sa spoločnosť AGRI CS Slovakia rozhodla zorganizovať podujatie, na ktorom si svoju slovenskú premiéru „odbili“ nové traktory Magnum AFS Connect, ktoré boli predstavené širokej verejnosti najmä počas veľtrhu Agritechnica 2019. Výrobca vsadil pri nových modeloch na kartu vysokej úrovne prepojenia, komfortu a výkonu a urobil dobre. Praktické ukážky traktorov by však nemali svoje čaro, ak by za nimi nebolo zapriahnuté náradie a tak sa k slovu dostala i závesná technika nemeckého výrobcu Amazone. Poďme však pekne po poriadku. Po úvodných slovách zástupcov spoločnosti si návštevníci mohli užiť prezentáciu nových modelov prostredníctvom prenosu na veľkoplošnej obrazovke, na ktorej pracovníci ukázali na jednotlivé detaily traktorov. Pozornosť bola upriamená najmä na vysokú úroveň konektivity, ktorou sa nové traktory Magnum AFS Connect vyznačujú. Vďaka technologickým riešeniam súčasnosti je možné prijímať množstvo dát, ako ich aj odosielať priamo do kancelárie v mechanizačnom stredisku a presne to je to, čo moderná farma potrebuje. Všetky nové modeli traktorov Magnum už týmito systémami disponujú bez ohľadu na to, či sa jedná o najmenší model Magnum 280 AFS Connect, či najväčší model Magnum 400 AFS Connect.

Moderné technológie

Najväčšou hviezdou podujatia bol samozrejme ten najvýkonnejší z radu - Magnum 400 AFS Connect. Spomínaný traktor disponuje maximálnym ťahovým výkonom 435 k a prichádza s novou prevodovkou s viacerými prevodovými stupňami, jemnejším odstupňovaním a vyššou pojazdovou rýchlosťou. Všetky nové modeli Magnum sú vybavené inovovanými motormi, ktoré plnia emisné normy Stage V a čo je kľúčové, na jej dosiahnutie nemusia byť vybavené systémom recirkulácie spalín, či dvoma turbodúchadlami. Namiesto toho využívajú jedno veľké variabilné turbodúchadlo, ktoré poskytuje vysoký krútiaci moment a preplňovanie v nízkych i vysokých otáčkach, a motor je tak nastavený na čo najefektívnejšie spaľovanie za všetkých podmienok. Systémy DOC (dieseloxidačný katalyzátor) a SCR (selektívna katalytická redukcia) sa postarajú o úpravu spalín. CASE IH ponúka nové modely Magnum i v pásovom prevedení Rowtrac, kde je možné si vybrať z dvoch rozmerov pásov. Pásy sú k dispozícii s rozmerom podobným štandardným pneumatikám, poprípade je možné inštalovať pásy s rozstupom 3,0 m, čo je výhodné najmä, ak poľnohospodár využíva systém hospodárenia CTF. Zástupcovia spoločnosti ukázali návštevníkom aj kabínu traktora, kde nájdeme nový monitor, nové ovládanie, nový joystick a konfigurovateľné ovládacie prvky. Do nej sa dá dostať bezkľúčovým vstupom vrátane imobilizéru. Množstvo funkcií traktora je možné ovládať na termináli, ale i pomocou otočného ovládača - Encodera. Hydraulické okruhy traktora sa naopak ovládajú pomocou multicontrolleru, či pomocou joysticku a tlačidlá  sú navyše konfigurovateľné. Všetky traktory v prevedení luxury disponujú hydraulickým odpružením kabíny (u nižších modelov je odpruženie mechanické). Samozrejmosťou je i adaptívne ovládanie traktora, vďaka ktorému je možné volantom zatáčať v závislosti od situácie. Spomínaný systém konektivity, ktorú prináša CASE IH umožňuje prístup k traktoru kdekoľvek na svete cez cloudové rozhranie Samozrejmosťou je takzvaný proaktívny servis, vďaka ktorému je po umožnení prístupu servisného technika možné uľahčiť údržbu stroja, či zrkadliť obrazovku stroja pre prístup mechanizátora. Vstupnou bránou k správe traktora je portál Mycase, pomocou ktorého je možné spravovať svoje stroje. Vďaka nemu je možné vidieť rôzne notifikácie – napríklad o nízkej hladine paliva.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down