09.04.2015 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovenské mliekarne vyprodukujú ročne tovar v hodnote asi 580 mil. eur

Slovenské mliekarne v odbytových cenách vyprodukujú ročne tovar v hodnote približne 580 miliónov eur. Uviedol to dnes prezident Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ) Stanislav Voskár na tlačovej konferencii v Bratislave, ktorou s predsedom Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM) Alexandrom Pastorekom symbolicky odštartovali kampaň na záchranu slovenského odvetvia výroby a spracovania mlieka.

      BRATISLAVA. V uvedenej hodnote by v odbytových cenách mala byť aj spotreba v SR, pokiaľ sa preráta cez mliečne výrobky. "K tomuto číslu si musíme však prirátať, že dovoz na Slovensko je vyšší než 300 miliónov eur. Náš export mlieka a mliečnych výrobkov je na úrovni len 250 miliónov eur," priblížil.
      Štruktúra mliekarenského exportu zo SR sa podľa Voskára vo veľkej miere realizuje len pri produktoch a komoditách s nízkou pridanou hodnotou. "Zatiaľ čo import sem prichádza, dá sa povedať, v celej štruktúre mliečnych tovarových skupín. Podotkol by som, že je to hlavne maslo, syry, tvarohy, kyslo-mliečne a ďalšie mliečne výrobky. Pokiaľ ide o konzumné mlieko, evidujeme import najmä z Poľska a Česka," dodal.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down