14.02.2013 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovenskí zeleninári vo Viedni

Na medzinárodnej výstave HORTI Vienna sa prvý raz uskutoční Deň slovenských zeleninárov.

Viedenské výstavisko Messe Wien bude od 8. do 10. októbra 2013 dejiskom medzinárodnej výstavy HORTI Vienna venovanej zeleninárom, záhradníkom a kvetinárom. Prvý raz v histórii tohto podujatia sa v jeho rámci uskutoční Deň slovenských zeleninárov, ktorého gestorom bude Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK). Vyplynulo to z rokovania ústredného riaditeľa SPPK Jozefa Artima s predstaviteľmi Poľnohospodárskej komory vo Viedni Klausom Zambrom a Robertom Fizthumom.
"Máme záujem o rozvoj vzájomnej spolupráce, pretože Rakúsko môže byť pre nás v mnohých ohľadoch zdrojom inšpirácie. V rámci otvorenia odborného seminára k problematike zeleninárstva počítajú organizátori aj s vystúpením zástupcu SPPK. V prípade záujmu môžu svoje poznatky a skúsenosti prezentovať aj ďalší slovenskí zeleninári, pretože tento seminár i ďalšie odborné podujatia majú prispieť k čo najširšiemu šíreniu informácií a nadväzovaniu nových kontaktov," zdôraznil J. Artim.
Ako ďalej informoval, expozícia SPPK prichýli slovenských zeleninárov, ktorí prejavia záujem predstaviť svoju produkciu na výstave orientovanej na strednú a východnú Európu.
Výstava HORTI Vienna - záhradnícke a zeleninárske technológie, sa zameriava najmä na odborníkov a záujemcov z Rakúska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Slovinska, Poľska, Rumunska a Bulharska. Orientovaná nebude len na modernú techniku a technológie, ale aj na spracovanie, balenie a odbyt zeleniny. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down