15.03.2013 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovensko má najdrahší benzín

Slovensko má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska najdrahšie benzíny, kým nafta s daňami je drahšia v Maďarsku a v Čechách. Informoval o tom internetový portál natankuj.sk.

Poľsko je na 4. mieste v tabuľkách najlacnejších benzínov a nafty v EÚ. V porovnaní so Slovenskom sú tam benzíny lacnejšie v priemere o 15 centov za liter, nafta o 7 centov za liter.
Benzíny bez daní na Slovensku sú 5. najlacnejšie v EÚ. V porovnaní s okolitými členskými krajinami sú druhé. Nafta bez daní je na Slovensku najdrahšia spomedzi krajín V4 a Rakúska.
Rakúsko má najlacnejšie pohonné látky bez daní v celej EÚ. Benzíny na Slovensku sú dlhodobo pod najväčším tlakom daní a poplatkov spomedzi krajín V4 a Rakúska. Nižšie nominálne dane z litra nafty vyberá štát iba v Poľsku.
Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 9,7 centa za liter. Priemerná cena nafty v EÚ je v porovnaní s našou krajinou vyššia o 4,8 centa za liter.
Benzíny bez daní majú na Slovensku o 2,3 centa za liter nižšiu hodnotu ako priemer v EÚ. Nafta bez daní je v našej krajine o 3 centy za liter drahšia oproti priemernej hodnote v EÚ. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down