29.08.2013 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovenský pozemkový fond bude v roku 2014 hospodáriť s prebytkom 5 mil.eur

Prebytok rozpočtu Slovenského pozemkového fondu (SPF) by mal v roku 2014 dosiahnuť úroveň 5 miliónov eur. Príjmy by sa mali pohybovať na úrovni približne 18,3 milióna eur a výdavky na hodnote 13,3 milióna eur. Vyplýva to z návrhu, ktorý Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

 Návrhy rozpočtu SPF by mali byť prebytkové aj v nasledujúcich dvoch rokoch, a to v roku 2015 na úrovni približne 4,3 milióna eur a v roku 2016 vo výške približne 5,2 milióna eur.
      SPF je v zmysle zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy povinný predložiť na rokovanie vlády návrh svojho rozpočtu do 15. augusta bežného roka, ak vláda neurčí neskorší termín. Návrh MPRV SR posunúť termín predloženia návrhu rozpočtu na roky 2014 až 2016 do konca septembra 2013 vláda SR odsúhlasila 21. augusta tohto roku.
      SPF je právnickou osobou, ktorá spravuje vymedzené poľnohospodárske a lesné nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu. Môže najmä bezodplatne prevádzať nehnuteľnosti z vlastníctva štátu do vlastníctva reštituentov na účely reštitučných náhrad, odplatne prevádzať majetok na účely privatizácie, predávať pozemky a poskytovať náhradné pozemky na účely usporiadania vlastníctva v zriadených záhradkárskych osadách, ako aj prenajímať nehnuteľnosti.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down