05.06.2013 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovenský výrobca nápojov RIO opäť zaujal. Nápojové inovácie zo Slovenska od spoločnosti McCarter opäť prerazili.

V uplynulých dňoch sa v jednom z najväčších historických mestských centier v Európe – v holandskom Amsterdame konala významná medzinárodná potravinárska výstava PLMA. Každoročne sa na nej zúčastňujú popredné svetové spoločnosti s cieľom prezentovať technologickú vyspelosť svojich výrobných kapacít.

Jej súčasťou je už tradične aj slovenský výrobca ovocných a zeleninových štiav RIO a ZEUS - spoločnosť McCarter, a.s., ktorá už viac ako rok používa unikátnu výrobnú technológiu aseptického plnenia za studena, ktorá umožňuje produkovať ovocné nápoje s kúskami, a tak inovatívne vyrábať produkty s vysokou pridanou hodnotou výhradne z prírodných surovín bez použitia chemickej konzervácie. Jedinečnosť a vyspelosť tejto výrobnej technológie viedla k expanzii spoločnosti McCarter, a.s., v zahraničí, dôkazom čoho je spolupráca s thajskou spoločnosťou SAPPE, pre ktorú vyrába nápoje s veľkými kúskami aloe vera predávanými v celej Európe.
      Po nedávnom úspechu na 25. ročníku medzinárodnej výstavy SIAL v Paríži, na ktorej získal ocenenie odbornej komisie inovatívny produkt RIO H2O s dužinou a prírodným sladidlom stévia, prihlásila na tohtoročnej výstave PLMA spoločnosť McCarter, a.s., do súťaže inovatívnych produktov svoje ďalšie dve novinky, ktoré zaujali odbornú porotu natoľko, že boli oba vybrané ako inovácie a vystavené v oddelení inovácii – Idea Supermarket. Za posledný rok je to už štvrté ocenenie z medzinárodnej výstavy, ktoré spoločnosť získala.
      Úspešným výrobkom sa stal špeciálny kokosový nápoj so vznášajúcimi sa kockami z kokosového mlieka Coco Drink, ktorý tiež zaujal nemeckú spoločnosť Bauer Fruchtsäfte natoľko, že viedol k rozbehnutiu vzájomnej spolupráce. Pre slovenský a český trh bude tento nápoj distribuovaný pod slovenskou značkou RIO.
      Ďalším oceneným produktom bol prírodný koncept - zelený čaj s plávajúcimi vitamínovými guľôčkami - Bubble Tea vyrábaný pre nemeckého odberateľa pod značkou COOBO Bubble Tea.
      Kvalita a neustále inovácie sú základom dlhodobo vedúcej pozície slovenskej značky RIO na slovenskom trhu a rastúcej pozície na českom trhu, kde úspešne konkuruje poľskej značke Relax, českej značke Hello a rakúskej značke Rauch. Spojenie kvality, inovácií a unikátnej výrobnej technológie je zároveň aj základom úspechu spoločnosti McCarter, a.s., na medzinárodných výstavách a rastúceho počtu aktivít na zahraničných trhoch.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down