07.06.2011 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sľub

Zrušenie zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch medzi odberateľmi a dodávateľmi tovarov, ktorými sú potraviny, sa stalo realitou.

Vládna koalícia tak naplnila jeden z bodov svojho programového vyhlásenia, respektíve jeden z predvolebných sľubov obchodníkom.
Pritom na marcovej schôdzi NR SR, kedy sa na túto tému rozprúdila v pléne pomerne obsiahla a „ohnivá“ diskusia, sa proti zrušeniu uvedeného zákona postavila aj časť koaličných poslancov. A tak to chvíľu vyzeralo, že parlament obchodníkom neustúpi. Nakoniec sa však predsa len potvrdilo, že reči sa hovoria a chlieb sa je, a minulý týždeň poslanci bez väčších problémov schválili zrušenie takzvaného „biča na obchodníkov“.
Obchodníci si však napriek tomu vydýchnuť nemôžu, pretože sa na nich chystá ďalší bič - tento raz v podobe tabúľ hanby. Šéf rezortu pôdohospodárstva chce vraj i týmto spôsobom „naučiť“ obchodníkov poriadku. Nápad to je bezosporu zaujímavý, a ktovie, možno ho časom budeme môcť aj vyvážať do sveta, kde na niečo také zatiaľ (čuduj sa svete) neprišli. A hádam aspoň čiastočne tak zlepšíme negatívne saldo zahraničného obchodu s potravinami...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down