07.02.2012 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sľub

Minister Zs. Simon v januári avizoval, že počas fe-bruára môžu žiadatelia predkladať žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Programu rozvoja vidieka na opatrenia 1.1 Modernizácia fariem a 1.2 Pridávanie hodnoty do poľnohospodárskych produktov a do produktov lesného hospodárstva.

Dotácie v celkovej výške 37 miliónov eur sú pritom prioritne určené na podporu priameho predaja vlastnej produkcie žiadateľa konečnému spotrebiteľovi či maloobchodným prevádzkam.
Minister tak ešte pred voľbami stihol splniť jeden zo svojich sľubov, s ktorými nastupoval na tento post – finančne podporiť výrobu a predaj domácich potravín.
Otázkou je, do akej miery sa to podarí. Podľa našich informácií totiž „mikropodniky“ a malé podniky, pre ktoré sú uvedené podpory určené, sa zatiaľ správajú pomerne zdržanlivo a opatrne, najmä pokiaľ ide o projekty, týkajúce sa spracovania a predaja živočíšnych produktov.
Vypracovanie a realizácia projektov sú totiž administratívne náročné, a  nie je veľa takých podnikateľov, ktorí sú schopní a ochotní absolvovať tortúru, ktorá s tým súvisí. Navyše, ten, kto na to nebol vopred nachystaný, to za mesiac v podstate vari ani stihnúť nemôže...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down