26.04.2011 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sľuby

Vlaňajšie záplavy prebudili u kompetentných vládnych činiteľov záujem o hydromelioračné zariadenia či drobné vodné toky, čiže o oblasti, na ktoré štát dlhé roky doslova „kašľal“.

Jedným z prejavov tohto zvýšeného záujmu malo byť vyčlenenie takmer pol milióna eur z kapitoly Úradu vlády SR na protipovodňové opatrenia.
Ako začiatkom marca uviedol v Roľníckych novinách minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolt Simon, tieto peniaze mali byť určené pre š. p. Hydromeliorácie a š. p. Lesy SR, pričom podľa ministra sa vďaka tomu v období od apríla do konca septembra vytvorí 1200 pracovných miest. Štátne lesy mali pritom pri prácach na ochranu pred povodňami zamestnať 900 pracovníkov a š. p. Hydromeliorácie mal vytvoriť 270 sezónnych pracovných miest.
Aká je však realita? Hydromeliorácie zatiaľ žiadne peniaze na tento účel nedostali a údajne to vyzerá tak, že ani nedostanú. Štátne lesy zo spomenutej podpory z úradu vlády taktiež nevideli ani cent. V máji však začnú postupne čerpať 200-tisíc eur na základe zákona o službách zamestnanosti. Tie využije OZ Prievidza na vytvorenie 70 pracovných miest...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down