22.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

"Sme súčasťou Vášho príbehu"

Pod týmto sloganom sa uskutočnila odborná konferencia spoločnosti Syngenta, ktorej základnými piliermi sú moderné technológie, inovácie a spolupráca s prvovýrobou. Medzi ambiciózne ciele spoločnosti patria prínos v oblasti špičkových digitálnych nástrojov pre presné poľnohospodárstvo, zvýšenie svetovej poľnohospodárskej produkcie, zvýšenie kvality potravín, podpora biodiverzity prostredia a zlepšenie ekologických štandardov v prvovýrobe. 

Účastníkov on-line odbornej konferencie pozdravila Honorata Kalmucka, obchodná riaditeľka spoločnosti Syngenta Slovakia. V úvode zdôraznila význam poľnohospodárstva s dôrazom na činnosť a úlohy, ktoré poľnohospodári, roľníci plnia, bez ktorých by neboli kvalitné potraviny, ani starostlivosť o vidiecke oblasti: „Vnímanie činnosti roľníkov v spoločnosti je často negatívne, mnohí si myslia, že sú len znečisťovatelia životného prostredia. Toto vnímanie je potrebné zmeniť.“ Uvedená téma je podľa H. Kalmuckej mimoriadne dôležitá hlavne z pohľadu stratégie Zelenej dohody novej SPP (2023 – 2027). Spoločnosť Syngenta v rámci vlastného „Plánu úspešného rozvoja“ (Good Growth Plan) prijala štyri ambiciózne globálne záväzky. Prvým z nich je uvádzanie inovácií, ktoré pomôžu poľnohospodárom zotaviť sa z dopadov pretrvávajúcej pandémie. Ďalším je eliminovanie rizík a hrozieb klimatickej zmeny prostredníctvom moderných technológií a digitálnych nástrojov tak, aby bolo naďalej zabezpečené zásobovanie ľudstva potravinami. Navyše sa Syngenta zaviazala k podpore zdravého, bezpečného a spravodlivého pracovného prostredia pre všetkých zamestnancov spoločnosti ako aj poľnohospodárov s ktorými spolupracuje. „Náš Plán úspešného rozvoja sa zameriava na to, aby poľnohospodárstvo bolo odolnejšie a udržateľnejšie, podporujeme a bude podporovať ekologickejšiu výrobu,“ dodal H. Kalmucka. Spoločnosť Syngenta aj v roku 2022 uvádza na trh nové produkty, ktoré pestovateľom prinášajú väčšiu flexibilitu v používaní a zároveň sú aj príspevkom k antirezistentnej stratégii ochrany rastlín. Z noviniek H. Kalmucka upozornila na systémový rastový herbicíd Camaro proti dvojklíčnolistovým burinám, jedinečný rastový morforegulátor Moddus Flexi, biologický fungicíd Taegro pre potlačenie múčnatky a plesni sivej, v osivách na tri nové odrody slnečnice: Sureli, SY Barilio a SY Chelsea. 

"Skutoční profesionáli"

Pod týmto originálnym názvom prezentácie ako poklona zákazníkom spoločnosti Syngenta sa jej zástupcovia - Mgr. Katarína Dikáczová, kampaňová manažérka pre prípravky na ochranu rastlín a Ing. Martin Hájek, PhD., marketingový manažér pre obilniny zhostili predstavenia pokrokovej fungicídnej ochrany obilnín, postavenej na kľúčovom prípravku spoločnosti, ktorým je ElatusTM Era.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down