22.06.2022 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Smer-SD chce zvolať mimoriadnu schôdzu NRSR k vysokým cenám potravín

      Bratislava 22. júna (TASR) - Opozičná strana Smer-SD chce zvolať mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR k vysokým cenám potravín. Oznámil to na brífingu predseda strany Robert Fico. Ak nebude koalíciou schválený program schôdze NRSR k tejto téme, strana Smer-SD podľa neho pôjde do odvolania agroministra Samuela Vlčana (nominant OĽANO).  


      "Skupina 30 poslancov NRSR predložila návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorá sa dotýka regulácie cien potravín. Uvedomujeme si, že schôdza bude opäť predmetom veľkej kritiky zo strany vládnej koalície a povedia, že ju treba 'zarezať'. Je dosť pravdepodobné, že nám neschvália program," spresnil Fico.
      "My však v tomto prípade nepýtame peniaze zo štátneho rozpočtu, nejdeme cestou znižovania DPH, ale chceme hovoriť o regulácii cien, ktorá je založená na znižovaní marží obchodných reťazcov na Slovensku," priblížil predseda Smeru.
      Strana Smer-SD podľa Fica v návrhu žiada vládu, aby u potravín využila zákon o cenách. "Ten umožňuje, ak je mimoriadna situácia na trhu, že vláda má právo pristúpiť k regulácii cien u vybraného okruhu potravín s tým, že ako nástroj na reguláciu využije marže obchodných reťazcov."
      Marže obchodných reťazcov sú podľa Ficových slov "neuveriteľné". "Sú komodity, ktoré sa predávajú v našich obchodných reťazcoch, kde je marža 200-percentná. Navrhujeme, aby pri zachovaní elementárnej miery ziskovosti boli marže (obchodu) znížené a ceny vybraného okruhu potravín budú ako-tak pod kontrolou," dodal Fico.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down