10.12.2019 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spojenie dvoch modelových radov do jedného

Výrobca poľnohospodárskej techniky Massey Ferguson predstavil na tohtoročnej Agritechnice svoj plán zjednodušenia ponuky v segmente traktorov do 130 k. tento plán spočíva v zlúčení modelových radov 5700 a 6700 do jedného, ktorý bude odteraz označovaný ako séria MF 5700M. Prečo sa však nachádza v označení nových traktorov písmeno „M“?

Massey Ferguson, spoločnosť, patriaca do koncernu AGCO predstavila na veľtrhu Agritechnica 2019 nový rad traktorov MF 5700 M. Patrí doň celkovo päť modelov s výkonmi od 70 kW do 100 kW. Tieto nové traktory sú poháňané novými štvorvalcovými motormi AGCO Power, spĺňajúcimi najprísnejšie emisné normy Stage vďaka systému All-in-One. No a práve zavedenie nových motorov spĺňajúcich emisné normy Stage V je tým, čo Massey Ferguson využil pre predstavenie novej štruktúry číslovania. Písmenko „M“, ktoré sa nachádza na konci označenia nového radu je skratka pre „Medium Specifications“, teda stredné špecifikácie, alebo ak chcete, strednú triedu.  Modely „S“ naopak vyjadrujú označenie „High Specification“ .

„Nový rad traktorov si zachováva základné prednosti traktorov Massey Ferguson, ktorými sú robustnosť, ľahké použitie, spoľahlivosť a nízke náklady na prevádzku. Nový modelový rad bude dodávaný s viacerými prevodovkami. Zákazník dostane na výber powershiftovú prevodovku s 12 x 12 rýchlosťami, alebo renomovanú prevodovku Dyna-4. Traktory sú vylepšené o možnosti, ako napríklad „Brake to neutral“ (brzdenie do neutrálu), kabínu Visio ako aj jej odpruženie,“ uviedol Xavier Arruego, marketingový manažér spoločnosti. Vďaka svojej robustnej konštrukcii a širokému rozsahu výkonu majú byť tieto nové traktory univerzálnymi pracovníkmi. Okrem toho, že ponúkajú možnosť vybavenia nakladačom, disponujú výkonom a vlastnosťami. Traktory majú vynikať aj v teréne, kde ich automatické funkcie uľahčia prácu obsluhe a zvýšia výkonnosť.

„Systém „All-in-One“ od Massey Ferguson teraz obsahuje oxidačný katalyzátor. Katalyzátor sadzí potrebuje len jednoduchú nepravidelnú „regeneráciu“ a nevyžaduje osobitný systém vstrekovania paliva. Obsluha má nad týmto procesom úplnú kontrolu a sama rozhodne, kedy bude systém spustený (stlačením tlačidla v kabíne),“ predostrel výhody marketingový manažér spoločnosti. Toto moderné riešenie podľa jeho slov neohrozuje prevádzku motora, udržuje vynikajúcu spotrebu paliva a zostáva úplne bezúdržbové. Vďaka umiestneniu pod kapotou traktora ponecháva systém All-In-One perfektnú viditeľnosť z miesta obsluhy.

Špičkové prevodovky

Massey Ferguson ponúka oceňovanú prevodovku Dyna-4 ako štandard pre modely MF 5709 M. Pre modely MF 5710 M a MF 5711 M si ju však môžete navoliť ako výbavu na želanie. Pre traktory vybavené prevodovkou Dyna-4 sú k dispozícii aj systémy „Brake to neutral“ a AutoDrive. „Brzdenie do neutrálu“ automaticky rozpojí spojku v prípade, ak stúpite na brzdu, zatiaľ čo Autodrive ponúka automatické radenie stupňov v dvoch režimoch (režim Power / Eco).

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down