01.11.2011 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spokojní(?)

Legislatívny návrh Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ na roky 2014 - 2020 vyvolal v radoch našej agrárnej samosprávy búrku nevôle.

Odmietavo sa k tomuto návrhu vyjadril i minister pôdohospodárstva a dokonca aj niektorí predstavitelia politických strán. 
Pravdu - povediac, nič iné sa ani nedalo očakávať. Veď Európska komisia týmto svojim návrhom „pochovala“ všetky nádeje, s ktorými naši roľníci do únie vstupovali, a vlastne aj poprela to, k čomu sa EÚ-15 pri rozširovaní spoločenstva zaviazala.
Dúfajme, že tento počiatočný a jednotný hlas nesúhlasu s návrhom EK časom nezoslabne, ba práve naopak, ešte zosilnie a bude taký zvučný, že si ho ani Brusel nedovolí ignorovať.
To si však bude vyžadovať v našich končinách nebývalú angažovanosť „politických špičiek“, ale aj rovnako ojedinelú jednotu a iniciatívu v radoch samotných poľnohospodárov. A práve v tom môže byť oveľa väčší problém než si mnohí myslia.
Veď napríklad z dvoch internetových ankiet (na stránkach Roľníckych novín a SPPK) vyplýva, že až pre dve tretiny respondentov je návrh novej podoby spoločnej poľnohospodárskej politiky prijateľný...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down