31.05.2019 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spoľahlivá značka MEDVED: elektrocentrály, ktoré vydržia

Česká značka MEDVED ponúka širokú ponuku elektrocentrál pre profesionálne i príležitostné použitie a vyrába aj rad špeciálnych strojov, ako sú kardanové elektrocentrály alebo elektrocentrály kombinované so zváračkou. Vďaka vysokým výkonom, kvalitným motorom a rade praktických funkcií sa stáva čím ďalej obľúbenejšie voľbou pri výbere záložného zdroja elektrickej energie.

Elektrocentrály sú nevyhnutnou pomôckou nielen na stavbách, ale všade tam, kde potrebujeme náhradný zdroj energie. V základnej produktovej rade jednofázových elektrocentrál ARCTOS (230 V) a trojfázových elektrocentrál GRIZZLI (400 V) značky MEDVED nájdu vhodný stroj ako súkromie používatelia, tak aj profesionálne stavitelia či montážne firmy, ktoré ku svojej práci potrebujú mobilné zdroje energie. Jednofázové elektrocentrály využijete pre napájanie bežných menších spotrebičov ako je drobné stavebné náradie, osvetlenie, menšie motory alebo počítača a meracie zariadenie. Trojfázové generátory sa používajú pre napájanie silnejších spotrebičov, prevažne motorov s väčším výkonom ako sú čerpadlá, kompresory, cirkuláre, miešačky, stolové a blokové píly a podobne.

Pre zváranie aj poľnohospodárstvo

Elektrocentrály MEDVED majú robustný oceľový rám, vďaka ktorému sú odolné proti vonkajšiemu mechanickému poškodeniu, a ľahko sa s nimi manipuluje. Opierajú o spoľahlivé motory značiek Honda, Vanguard alebo Briggs & Stratton, a ak máte motor alebo traktor vybavený štandardným kardanovým spojom ( "šiesti drážka") a trojbodovým uchytením, môžete staviť na kardanové elektrocentrály M-Watt, ktoré majú výrazne lacnejšie prevádzkové náklady, sú takmer bez údržbové a disponujú oveľa vyššími výkonmi. Nemajú totiž vlastné benzínový motor, ale o ich pohon sa stará práve kardanový výstup z vášho traktora.

Značka MEDVED vyrába tiež elektrocentrály Weldved so zabudovaným zváracím invertorom, pre zváranie v miestach bez dostupnej elektrickej energie. Takto kombinovaná elektrocentrála sa stáva multifunkčným zariadením a súčasne ponúka lepšie zváracie vlastnosti, než kombinácia klasickej elektrocentrály s externým invertorom.

Napája aj citlivú elektroniku

Väčšina elektrocentrál reguluje napätie pomocou kondenzátora. Ak sa chystáte využívať elektrocentrály ako záložné zdroje pre napájanie počítačov, meracích prístrojov či náradie citlivé na napájacie napätie, musíte voliť elektrocentrálu s reguláciou napätia AVR. Tá zabraňuje kolísaniu výstupného napätia v tolerancii + -0,5%. Pri spotrebičoch s tvrdým štartom je naopak vhodným typom kompaundné regulácie, ktorá výkon elektrocentrály pri rozbehu stroja neobmedzuje.

Elektrocentrály s ATS

Ak elektrocentrálu používate ako záložný zdroj pre svoj dom, do firmy, obchodu, prevádzky či trebárs výťahových systémov, voľte elektrocentrálu s automatickým štartom ATS. Tieto elektrocentrály pri výpadku elektrickej energie výpadok siete sami vyhodnotí a počas niekoľkých sekúnd automaticky pripojí. Stroj je naviac vybavený profylaktickými štarty, ktoré elektrocentrálu pravidelne testujú a vyhodnocujú jej funkčnosť. Automatické záložné zdroje ATS možno sledovať či ovládať pomocou aplikácie v chytrom telefónu.

Špičkové portfólio a dostupný servis

Medzi jednotlivými typmi elektrocentrál MEDVED ľahko vyberiete profesionálneho pomocníka pre svoje účely. Elektrocentrály MEDVED sa vyrába v Českej republike a teší sa vysokej obľube. To nielen vďaka širokej ponuke a spoľahlivému chodu, ale aj dostupnému záručnému aj pozáručnému servisu

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down