01.03.2013 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spoločnosť Hamé zvýšila tržby

Českej potravinárskej spoločnosti Hamé vlani vzrástli tržby o 10,5 percenta, na 5,8 miliardy korún (226,91 mil. eur).

Predaj na českom trhu pritom klesol medziročne o 5%, ale jej dcérskym firmám v zahraničí sa darilo lepšie a ich odbyt vzrástol. Uviedol to internetový portál idnes.cz s odvolaním sa na informácie, ktoré Hamé poskytla novinárom na tlačovej konferencii.
„Zatiaľ čo predaj v ČR klesol o 5%, v Rumunsku, Rusku a na Ukrajine výrazne vzrástol," povedal generálny riaditeľ spoločnosti Martin Štrupl.
Presnejšie, rumunskej pobočke Hamé minulý rok vzrástli tržby o 43%, na Ukrajine sa zvýšili o 39% a v Rusku o 22%. „Samozrejme, že tam rastieme z iných trhových podielov než v Českej republike," podotkol M. Štrupl, ktorý očakáva v týchto krajinách výrazný rast predaja aj v ďalších rokoch.
Z hospodárskych výsledkov ďalej vyplýva, že české závody Hamé sa na minuloročných tržbách podieľali 48% a takmer 40% všetkého predaného tovaru predstavovali mäsové výrobky.
Hamé vyrába svoje produkty v siedmich závodoch v Česku. Ďalšie podniky má v Rusku aj v Rumunsku. Celkovo spoločnosť minulý rok vyrobila v domácich aj zahraničných závodoch viac ako 90-tisíc ton potravinárskych produktov. Hamé od roku 2008 vlastní islandská spoločnosť Nordic Partners. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down