04.12.2012 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolu

Agropotravinárska pospolitosť žije v týchto dňoch najmä témou budúcej podoby spoločnej poľnohospodárskej politiky, čo je vzhľadom na jej význam aj prirodzené.

Napriek tomu, v posledných dňoch vzbudil pomerne veľký rozruch i pripravovaný zákon o odbytovom fonde.
V podstate ide pritom o niečo, čo sa ešte len rodí a vôbec nie je isté, či sa to vôbec narodí. Avšak myšlienka podporiť spotrebu domácich potravín, čo by podľa autora nápadu (teda SPPK) malo byť hlavným cieľom uvedeného fondu, určite nie je zlá a určite s ňou budú súhlasiť všetci producenti potravín.
Problém je však v tom, že naši producenti potravín sú roztrúsení v niekoľkých komorách či zväzoch, ktoré nielenže nespolupracujú, ale v podstate medzi sebou ani nekomunikujú. A navyše, raz je v priazni štátnej exekutívy jedna a potom zasa druhá komora či zväz.
Pritom všetkých trápia v podstate tie isté, neraz dokonca existenčné problémy. V tomto prípade ide o nízke zastúpenie domácich potravín v obchodoch. Spôsobov, ako to možno zmeniť, je niekoľko. Úspech však bude možné dosiahnuť len vtedy, keď sa do riešenia tohto problému zapoja všetci tí, ktorých sa to týka...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down