06.11.2012 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolupráca

Na pondelkovom KID-e v Banskej Bystrici minister pôdohospodárstva - okrem iného - zdôraznil, že bude dôležité, aby sa poľnohospodári združovali do výrobno-odbytových organizácií.

„Viacerí roľníci sú v tomto smere skeptickí, ale dlhodobo úspešní môžu byť len vtedy, ak skoncentrujú svoju ponuku, pretože v koncentrovanej podobe vystupujú aj ich obchodní partneri,“ uviedol Ľubomír Jahnátek.
Minister, samozrejme, nepovedal nič nové. Téma výrobno - odbytových organizácií prvovýrobcov je totiž taká otrepaná, že len veľmi ťažko sa dá o nej povedať či napísať niečo nové. A ono by ani nebolo potrebné, keby tieto združenia u nás fungovali. Žiaľ, ani po rokoch ich „pretláčania“ zo všetkých možných strán, až na niekoľko svetlých výnimiek, tomu tak nie je.
A v čom je „pes zakopaný“? Prvovýrobcovia síce uznávajú výhody združovania sa a spoločného umiestňovania výrobkov na trhu, ale ich spájanie sa do takýchto organizácií naráža na bariéru zložitých vzťahov medzi jednotlivými subjektmi. Jednoducho povedané, nájsť u nás aspoň päť podnikov, ktoré by dokázali spolupracovať v jednej organizácii a dodržiavali dohodnuté pravidlá, je takmer nemožné...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down