26.06.2016 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spomínali a porovnávali

V posledný májový víkend sa v Malinove neďaleko Bratislavy stretlo viac ako 50 absolventov bývalej Vysokej školy poľnohospodárskej, dnes Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorí skončili štúdium v roku 1964 na Prevádzkovo-ekonomickej fakulte, dnes je to Fakulta ekonomiky a manažmentu.

Boli to prví absolventi Prevádzkovo-ekonomickej fakulty, ktorí si 52 rokoch takto opäť pripomenuli nielen študentské roky, ale debatovali aj o svojom profesijnom uplatnení sa či už v družstvách, na štátnych majetkoch, v štátnej správe, v poľnohospodárskych službách i vo výskume. Mnohí z nich sa v 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia podieľali sa úspešnom rozvoji slovenského poľnohospodárstva.

Okrem pamätihodností Bratislavy, ako je Slavín, Hrad a Staré mesto, si konškoláci so záujmom prezreli i Elfo club v Malinove, ktorý vybudoval a niekoľko rokov so svojou rodinou prevádzkuje jeden z ich spolužiakov, a kde sa presvedčili, ako sa mení náš vidiek.

Kým v šesťdesiatych rokoch bol základom rozvoj družstiev s cieľom zvyšovať poľnohospodársku výrobu a riešiť zamestnanosť, v súčasnosti, keď poľnohospodárska výroba sústavne upadá, na vidieku sa kladie dôraz hlavne na sociálny a kultúrny rozvoj.

Elfo club tento trend potvrdzuje. Projektantom sa podarilo realizovať myšlienku kultúrno-športového areálu, v ktorom si na svoje príde tak rodina s deťmi ako aj športovci, turisti i záujemcovia o kongresové podujatia.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

 

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down