11.09.2013 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spotrebitelia sledujú krajinu pôvodu

Skúsenosti a kontinuálne vzdelávanie vedú spotrebiteľov k tomu, že stále častejšie a intenzívnejšie sledujú pôvod krajiny produktov pri každodenných nákupoch. Partneri projektu Kvalita z našich regiónov sú hrdí na to, že sa im podarilo naštartovať celospoločenský záujem o tému sledovania krajiny pôvodu tovarov.

Kampaň Kvalita z našich regiónov patrí medzi spontánne najznámejšie kampane zamerané na podporu nákupu slovenských výrobkov. Kampaň najmohutnejšie zaujala v Trnavskom a Žilinskom kraji, najmenej v Bratislavskom. Vyplýva to z výsledkov prieskumu spoločnosti GfK Slovakia, ktorý zrealizovala po ukončení jarnej časti komunikačnej kampane na reprezentatívnej vzorke populácie SR. Prieskum ďalej preukázal, že slovenský spotrebiteľ si uvedomuje dôležitosť krajiny pôvodu a 35,9 % opýtaných sleduje tento ukazovateľ pri väčšine výrobkov, ktoré nakupuje. Pôvod krajiny iba pri vybraných druhoch produktov skúma 27,1 % vybranej vzorky slovenskej populácie.  Ako rozpoznať kvalitné slovenské potraviny?  
      V prieskume zaznela i otázka, ako by mali byť označované kvalitné slovenské výrobky. Nadpolovičná väčšina respondentov preferuje rovnaké logo pre potravinové i nepotravinové výrobky. S logom Kvalita z našich regiónov je spokojných viac ako 90 % respondentov a ak by mali vybrať logo pre jednotné označovanie kvality, považujú respondenti toto logo za najvhodnejšie z ponúknutých označení.

      Motivuje reklama ku kúpe?
      Fakt, že reklama motivuje spotrebiteľov ku kúpe, je všeobecne známy a platí. V prieskume spoločnosti GfK Slovakia kládli anketári respondentom otázku, či si myslia, že reklama ku kampani Kvalita z našich regiónov motivuje ľudí ku kúpe slovenských výrobkov. Odpovede respondentov boli jednoznačne za. Až 82,9 % opýtaných sa vyjadrilo kladne.
Zdroj: Prieskum GfK Slovakia, júl 2013  www.kvalitaznasichregionov.sk

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down